İnternetin son fenomeni: “Kartonfigür Kim”

Pazartesi, 22 Nisan 2013 11:55

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Almanya’nın Dresden kentinde yaşayan iki üniversite öğrencisi, Kuzey Kore lideri Kim Jongu-un dünya çapındaki ününden faydalanarak, ilginç bir çalışmaya imza attı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un tek başına dünyayı tehdit ederken “komik bir karakter”e dönüştüğünü iddia eden Alman üniversite öğrencisi Sebastian Kirchner, “Kartonfigür Kim” çalışmasının tesadüfen ortaya çıktığını söyledi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un mukavvadan posteriyle kütüphaneye, bara, lokantaya, kafeye ve diskoya gittiklerini belirten Kirchner, “Aklımıza gelen her yerde fotoğrafını çektik. Artık öyle bir noktaya geldi ki, bizi “Kim’le partilere almamaya başladılar” dedi.

“Kartonfigür Kim”le sokağa çıktıklarında halktan değişik tepkiler aldıklarını belirten 21 yaşındaki Sebastian Kircher, “Hemen hemen herkesin dikkatini çekiyor, bazıları ne yapmak istediğimizi soruyor. Bazıları da yaptığımız aktiviteden dolayı bizi kutluyor” şeklinde konuştu.

“Kartonfigür Kim” aktivitesine Dresden’den başladıklarını söyleyen Kirchner, başkent Berlin’e gittiklerini, ilk aşamada Almanya’nın diğer kentlerinde bu eyleme devam edeceklerini belirtti.