Instagram’ın ‘efsane Türk’ü sergi açıyor

Salı, 5 Mart 2013 09:33

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da dünya çapında ün kazanan ve uluslararası düzeyde 256 bin takipçisi bulunan fotoğraf sanatçısı Mustafa Seven İstanbul’da sergi açıyor.

Türkiye’de uzun yıllar birçok basın kuruluşunda fotoğrafçılık yapan Mustafa Seven, internet ve mobil dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım hizmetlerinden Instagram’da çok büyük bir üne kavuştu. Günlük hayata ait anları yansıttığı kareleriyle Türkiye’de takipçi rekoru kıran, dünyanın dört bir yanında da binlerce hayrana kavuşan Seven’in fotoğrafları, aynı zamanda Twitter ve Facebook’ta da paylaşılıyor.

Sosyal medyada küresel alanda ün kazanan ‘efsane Türk’ Mustafa Seven Fotoğraf Sergisi “Tek” 7 Mart’ta Galeri Eksen’de…

Fotoğraflarını uzun yıllar gazete ve dergilerde görmeye alıştığımız Mustafa Seven’in “Tek” isimli fotoğraf sergisi yaşamın içinden farklı anları içeren ve Seven’in fotoğrafik dilinin ipuçlarını barındıran fotoğrafları bir araya getiriyor. Seven’in Türkiye genelinde yapmış olduğu yolculuklarda, dost sohbetlerinde ve içine karıştığı yaşamlarda ortaya çıkan karelerin ortak yanı ise yaşam ile kurduğu bağ.

Mustafa Seven için fotoğraf karelerindeki insanlar yerler, kurdukları ilişkiler onun kendi için yarattığı yaşam alanının en önemli parçaları. Asıl hayatın sokaklarda olduğunu, fotoğraflarında gördüğümüz kişilerle sohbet etmekten ve onların fotoğraflarını çekmekten mutlu olduğunu söyleyen Seven, aslında hayatın bir yolculuktan ibaret olduğunu belirtiyor.

Mustafa Seven uzun yıllar fotoğrafın birçok alanında üretim yapmış ve bunları farklı mecralarda bizlere sunmuş bir fotografçı. Seven’in son yıllardaki yayın mecrası ise Instagram.

Instagram kullancıları arasında Türkiye’de en fazla takipçi sayısına sahip Seven’in fotografları dünyanın birçok yerindeki hayran kitlesi tarafından da takip ediliyor. Mustafa Seven’in 7 Mart’tan itibaren Nişantaşı Galeri Eksen’de izleyicilerle buluşacak “Tek” Fotograf Sergisi Seven’in son dönem çalışmalarının içinden bir seçkiyi barındırıyor.

Fotomuhabirliğinden reklam fotoğrafçılığına dek geniş bir yelpazede üretim yapan Seven’in son yıllarda ticari işler dışında ürettiği ve takipçileriyle paylaştığı fotoğraflardan yapılan seçki aynı zamanda Instagram’da paylaşılan kare formatların kimilerinin tam kadrajlarını barındırıyor.