“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” Günay Başbakan’a seslendi

Pazartesi, 10 Haziran 2013 12:59

fft64_mf1494332Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Twitter hesabı üzerinden 9 Tweet’e yayılan açıklamalar yaptı.

Açıklamalarında Başbakan Erdoğan’ı savunan ve onu aklı selime davet eden Günay, “faiz lobisi gibi,rant lobisi de Istanbul’un tarihine ve Ak Parti’ye zarar vermektedir ” dedikten sonra Tweet’lerini “Şimdi, Edebali’nin öğüdünü dinleyelim: ‘Öfke bize,sakinlik sana Suçlamak bize,gönül almak sana’ ve ‘insanı yaşat ki,devlet yaşasın!’ ” diye bitirdi.

Ertuğrul Günay’ın numaralandırarark yayınladığı Tweet’ler şöyle:

İyi niyetli arkadaşlara: 1/ Biz AkParti’ye darbe tehditlerine karşı durarak zor günlerde katıldık; her koşulda halkı ve Hakk’ı savunduk.

2/ 12 eylül’de olduğu gibi 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da dik durduğumuzu,başörtüsü,eğitim engellemesi vb yasaklara karşı çıktığımızı herkes bilir

3/ Şimdi söylediğimiz de, bir hakkın korunması, şehrin ortasında bir yeşil alanın yapılaşmaması, rant lobisinin yalanlarına inanılmamasıdır.

4/ Beyoğlu’nda son yeşil alanın korunmasının hangi ideolojik artniyeti olabilir? Tam tersine yapılaşma ısrarı rantcı zihniyetin dayatmasıdır

5/ Sn Başbakan’ın şikayet ettiği milleti yoksullaştıran faiz lobisi gibi,rant lobisi de Istanbul’un tarihine ve AkParti’ye zarar vermektedir

6/ AkPartinin ve halkın Sn Başbakan’ın geçmiş hizmetlerine sahip çıktığı görülmüştür. Şimdi oyunları bozma, gerginliği giderme zamanıdır.

7/ Milletin gücünü arkasına almış bir liderin”ağaca da kıymam,gençlere de; Krikor Ustanın kışlası varsın olmasın” demesi ne kadar güzeldir!

8/ Zor günlerde gerçek dostluğu sınanmış insanlar doğruyu söylerler; dalkavuklar,fırsatçılar,fesatçılar da güçlü olanın duymak istediğini..

9/ Şimdi, Edebali’nin öğüdünü dinleyelim: “Öfke bize,sakinlik sana Suçlamak bize,gönül almak sana” ve “insanı yaşat ki,devlet yaşasın!”