İnönü’de ‘Müslüm Baba’ pankartı

Pazartesi, 4 Mart 2013 08:57

Yeni ResimBeşiktaşlı taraftarlar, Fenerbahçe ile oynanan BJK İnönü Stadı’ndaki son derbiye büyük ilgi gösterdi.

Biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen derbi maç için erken saatlerde stada gelen siyah-beyazlı taraftarlar, tribünleri tamamen doldurdu.

Stadı dolduran 32 bin taraftar, kendilerine dağıtılan Beşiktaş bayraklarını sallayıp, tezahüratlar yaparak tribünleri adeta karnaval yerine çevirdi.

Siyah-beyazlı taraftarlar da bu sezon 2. haftadaki Galatasaray derbisinden sonra ilk kez kapalı tribünü tamamen doldurdu.

Siyah-beyazlı taraftarlar, tribünlerin yanı sıra stat dışında bulunan ve ”Beleştepe” diye adlandırılan bölümü de doldurdu.

Stada giremeyen ve stat çevresinde dolaşan siyah-beyazlı taraftarlarla güvenlik güçleri arasında da gerginlikler yaşandı.

Güvenlik güçleri, taraftarlar dağıtmak için zaman zaman biber gazı kullandı. Biber gazının etkisi kısa bir süre stat içinde de hissedildi.

Bu arada Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki karşılaşma, sezon sonunda yıkılacak olan BJK İnönü Stadı’ndaki son derbi olarak tarihe geçti.

Siyah-beyazlı taraftarlar, hayatını kaybeden sanatçı Müslüm Gürses’i unutmadı.

Kapalı tribünde ”Hasret rüzgarı çok erken esti Müslüm Baba” pankartı açıldı.

Taraftarlar, ”Müslüm Baba” diye tezahüratlar yaparken, stat hoparlörlerinden de sanatçının seslendirdiği şarkılar çalındı. Taraftarlar hep birlikte şarkılara eşlik etti.

Dipnot.tv Açık Futbol canlı yayınında son derbi olan Beşiktaş-Fenerbahçe karşılaşmasını veya haftanın futbol gelişmelerini yorumlamak isterseniz, siz de Pazartesi günü saat 16.00′da siz de katılabilirsiniz.

Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip edebilir, yayın sırasında paylaşacağımız linke tıklayıp canlı yayına katılabilirsiniz!

Hangout Nasıl Yapılır2 Yatay