Prensler kurtarma çalışmalarında

Cumartesi, 15 Şubat 2014 19:51

Haber: Buket Konuk Hirst

Cambridge dükü William ve kardeşi Harry İngiltere’nin Berkshire bölgesinde selden kurtarma çalışmalarına katıldılar. Bölgede yaşayanlar evlerini kum torbaları ile su basmalarından korumaya çalışıyorlar. İngiliz silahlı kuvvetleri de sel kurbanlarına yardımcı olmak için bölgede.

William ve kardeşi sabah saat 06:00′dan beri ev sahiplerine yardımcı oluyorlar. İki kardeşin de askerlik tecrübesi var ve Harry hala aktif görevde.

Ayrıca Kraliçe de Somerset bölgesindeki çiftçilere yiyecek ve yatacak yer yardımında bulundu.  Cambridge dükü ordu mensupları ile kum torbalarını taşımaya yardım ederken

Prens Harry gazeteciler kendisine yardım çalışmalarından memnun olup olmadığını sorduğunda ‘Siz etraftayken pek de memnun değilim açıkçası’ diye cevap verdi.

Kensington sarayı sözcüsü “Sel kurbanlarına desteklerini göstermek istediler ve silahlı kuvvetlerin yardım çalışmalarına dahil oldular” şeklinde açıklama yaptı.

Muhabirlerden biri Prens William’ın kendisine “Neden laptopunu bırakıp yardıma gelmiyorsun?” dediğini belirtti.

Berkshire bölgesinde nehir seviyesinin bu haftasonu daha da yükselmesi bekleniyor. Çevre örgütünün yaptığı açıklamaya göre Thames nehri son 60 yılın en yüksek su seviyesine ulaştı.  Bölgedeki tren seferleri aksamaya başladı. Thames nehri kıyısında 1000’den fazla evi son iki hafta içinde su basti ve yaşayanlar farklı bölgelere nakledildiler.

William (2) William (3) William (4) William (5)