İmirzalıoğlu’nun ‘tutsaklık’ açıklamasına menajerinden yalanlama

Cumartesi, 10 Ağustos 2013 15:17

fft99_mf3387464Geçtiğimiz günlerde ünlülere yapılan narkotik operasyonunda gözaltına alınan Kenan İmirzalıoğlu’nun yaptığı iddia edilen açıklama sosyal medyayı salladı. Ancak, İmirzalıoğlu birçok gazete ve internet sitesinde yayınlanan bu açıklamayı menajeri aracılığıyla yalanladı.

İmirzalıoğlu’nun menajeri Burak Mirza yapılan açıklamanın Kenan İmirzalıoğlu ’na ait olmadığını söyleyerek “Kenan Bey böyle bir açıklama yapmadı” dedi.

İnternette dolaşan ve İmirzalıoğlu’nun yalanladığı açıklama şöyle; “Adı özgürlük diyorlar. Hayatımızı inceleyip özelimizi dinleyip sonra da pardon yanlış anladık deyip adaleti kendileri tayin edip sonrada özgürsün diyorlar. Bence bunun adı özgürlük değil tutsaklıktır… Sevgilerimle KENAN İMİRZALIOĞLU”

Kenan İmirzalıoğlu’nun avukatı da Hürriyet’e konuyla ilgili bir açıklama yaptı

Müvekkilimiz Sn. Kenan İmirzalıoğlu’nun, yürütülen bir soruşturma kapsamında Savcılık Makamınca alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldığı kamuoyunun malumudur. Bir kaç gündür yazılı basında ve sosyal medyada, müvekkilimizce söylendiği izlenimi yaratılan gerçek dışı ifadeler yer almaktadır.

Hemen belirtmek gerekir ki; müvekkilimizin facebook ve twitter başta olmak üzere hiç bir sosyal platforma üyeliği bulunmamaktadır.
Bu itibarla; gerek yazılı basında, gerekse sosyal platformlarda müvekkilimiz adıyla yapılan tüm açıklamalar asılsızdır.
Bu konuda, müvekkilimiz ve vekilleri dışında yapılacak açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Kamuoyunu yanlış yönlendirme amacına matuf, bilgi kirliliği yaratan ve müvekkilimizin kişilik haklarını ihlal eden bu yayınlar hakkında yasal başvuru hakkımızı saklı tutuyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kenan İmirzalıoğlu
Vekili
Av. İbrahim Şahinkaya

TATİL İÇİN BARCELONA’YA GİTTİ
Sosyal medyada yer alan açıklama hakkında konuşmayan İmirzalıoğlu bugün Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla Barcelona’ya gitti.