İlk Günkü AŞK İçin Spor Yapın

Pazar, 17 Ocak 2016 09:56

BARIŞ ÇUNGUROĞLU

Birbirini seven çiftler görüyorum daha evlenmemiş ve birbirlerine özenle bakıyorlar. Erkek şık (!) sporunu yapıyor, bayan bakımlı (!) kilosuna dikkat ediyor ve çekici. Her şey çok güzel birbirlerine etkileyici görünmek için her şeye dikkat ediyorlar.

Buraya kadar çok güzel. Sıra evliliğe geliyor ve bu güzel çiftler evleniyor…

Ülkemize özel bir rahatlık mıdır yoksa evliliğin doğasında olan bir olgusu mudur bilmem ama evlendikten sonra her iki tarafta bir salıveriyor kendini. “Sanırsam insan psikolojisinde bu var. Çok istediğimiz şeyleri elde edene kadar bir hevesli oluruz ama amacımıza ulaştığımız an bizim için bir anlam ifade etmez.” Erkek sporu bırakıyor, kadın bütün gün televizyon programları izlerken abur cubur yemekten kilo alıyor ve yavaş yavaş o güzel albenileri kaybolmaya başlıyor… O her sabah sporunu yapan adamdan eser yok. Sevgilisine güzel görünmek için çabalayan erkeğin elinde artık kalan güzel bir göbek. Eşini de avucunun içinde olduğunu sandığı için sıradanlık başlıyor. Bu durumda ilgi göremeyen kadın ise depresyona giriyor ve stresten kendine bakmayı unutuyor. Hadi üstüne birde hamilelik! O güzel alımlı kadın kilo almaya başladığında, ruh hali olarak çekilmez bir kişilik olmaya başlıyor ve sonuç olarak çiftler arasında kavgalar kaçınılmaz oluyor.

Konuyu sonuca bağlayacak olursak, evliliklerin bozulmasının nedenlerinden birisi sporsuz kalmaktır. Spor olmadan mutluluk olmaz, stres atılmaz, güzel yaşam keşfedilemez.

İşte o erkek evlendikten sonrada kendisine dikkat edip spora devam etseydi, eşini de
hareketlendirecek ve o koltuk başından kaldırıp beraber spor yapmalarına neden olacaklardı. Hatta açık havada koşsalardı o güzel havayı içlerine çekip, streslerini sokağa atıp evlerine keyifle gireceklerdi.

Düşünsenize, işten geldiğinizde kapınızı koskocaman bir gülüşün açmasını mı isterdiniz yoksa televizyon başından zorla kalktığı için somurtan bir yüz mü? Emin olun her şey şu güzelim sporda bitiyor. Antrenman sonrası, vücudunuzun salgıladığı hormonlar hayatınızı baştan aşağıya değiştirmek için yeterli.

Lütfen spor yapın.
Geleceğiniz ve sağlıklı bir evlilik için,
İlk günkü aşk için,
Sporla GÜÇLÜ KALIN.

Saygılar.

 

 

Yazının devamını okumak ve Dipnot Tablet’in 252. sayısını indirmek için

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play