İlhan Cavcav: Federasyonun yabancı kararı değişmezse federasyon değişecek

Perşembe, 20 Haziran 2013 00:58

ilhan_cavcav İlhan Cavcav Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen başkan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, TFF’nin kararıyla ilgili Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın kendisini aradığını, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal ile de görüştüğünü belirtti.

“KARAR DEĞİŞMEZSE FEDERASYON DEĞİŞECEK”

Yarın veya 24 Haziran Pazartesi günü TFF ile görüşmeye çalışacaklarını ifade eden Cavcav, “Görüşmeyle ilgili TFF’den aksi bir karar gelmesi durumunda olağanüstü genel kurul için şartları yerine getirmeye çalışacağız. TFF’nin yabancı futbolcu konusunda aldığı karar değişmezse, federasyon değişecek. Türkiye’de Fenerbahçe ne diyorsa o oluyor” diye konuştu.

İlhan Cavcav, dün yapılan Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında, yabancı oyuncularla ilgili bir karar alarak, TFF’ye sunduklarını söyledi.

“SADECE FENERBAHÇE KARŞI ÇIKTI”

Cavcav, On yabancı futbolcu konusunda, 2′si yedek kulübesinde olsun şeklinde bir yazı hazırladık ve TFF’ye sunduk. Onsekiz kulüp içinde sadece Fenerbahçe’nin muvafakat etmediğini öğrendik. Bu, düşündürücüdür. Fenerbahçe’nin transferde yabancı oyuncuları kadrosuna katmakla ne yapmak istediğini de anlamadık. TFF toplanarak, yangından mal kaçırır gibi son karara imza attı. ‘Ben yaptım doğrudur’ anlayışı doğru değildir. Bu federasyon nasıl bizim oylarımızla geldiyse, göndermesini de biliriz. Yıldırım Demirören’in bunu anlaması lazım. dedi.