İletişim için tek kelime ‘Yo’

Salı, 22 Temmuz 2014 16:51

Sosyal medya iletişim alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Hepsini kolaştırmak adına çıkan ‘Yo’ uygulamasını Göksan Kadayıfçı Dipnot Tablet için yazdı.

 

İletişim için Tek Kelime ‘’Yo’’

İnternet ve sosyal medyanın iletişim alışkanlıklarımızı ve yöntemlerimizi değiştirdiği ortada. Twitter ile beraber kendimizi 140 karakterde nasıl ifade edeceğimizi düşünürken girişimci arkadaşlar bizi bu dertten de kurtardılar. Artık 140 karaktere, resimlere, emojilere veda edin, söylemek istediğiniz her şey için tek bir kelime var, o da ‘’Yo’’.

‘’Yo’’ uygulamasını daha önce duymuş olabilirsiniz çünkü en son geçtiğimiz haftalarda aldığı 1 milyon dolarlık yatırım ile oldukça ses getirdi. Aslında günümüzde bir girişimin bu para ile ses getirmesi pek mümkün değil ama söz konusu bu uygulama olunca işler değişiyor. Neden mi? Sebebi basit çünkü yaptığı ve yapabildiği tek şey ‘’Yo’’ demek. Biraz komik mi geldi?

Yo uygulaması adı üstünde sadece arkadaşlarınıza Yo demenize yarıyor. Uygulamayı indirdiğinizde istediğiniz arkadaşınızı davet edebilirsiniz ve onlara ‘’Yo’’ gönderebilirsiniz. Yo kendisini iletişimde en etkili ve verimli araç olarak tanımlıyor. Günaydın mı demek istiyorsunuz veya seni özledim, tüm bunlar yerine sadece ‘’Yo’’ gönderebilirsiniz, hem de tek bir tuşla. Yazılım geliştiricilere göre sadece Yo göndermek için bile Facebook, Whatsapp veya Snapchat gibi popüler uygulamalarda 11 adet tuşlama yapmanız gerekiyor.

Yo özellikle Amerika’da şu an oldukça popüler. Bazı kişiler ve şovmenler tarafından dünyanın en aptal ve gereksiz uygulaması olarak gösterilse de karşı taraftaki kişiler bunu yeni bir iletişim aracı olarak görüyorlar. Uygulamayı farklı amaçlar için kullanmak da mümkün, örneğin Dünya Kupası süresince uygulamada ‘’World Cup’’ bölümü açılmıştı. Eğer arkadaş listenize World Cup adı altında bir ekleme yaparsanız her gol olduğunda size bir ‘’Yo’’ geliyordu. Yo’nun amacı ve kullanım şekilleri ileriki günlerde daha da değişebilir.

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

available-on-the-app-store
ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play