“İhsanoğlu ne iş yapar?” Hüseyin Çelik’ten Ekmelettin İhsanoğlu’na çok sert eleştiri

Pazar, 18 Ağustos 2013 13:02

AKP-hükümeti-sözcüsü-Hüseyin-ÇelikAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmelettin İhsanoğlu’na Twitter’dan tepki gösterdi. Çelik, İhsanoğlu’nu Mısır’daki gelişmeler karşısında sessiz kalmakla suçladı.

Hüseyin Çelik, Twitter mesajında “İslam İşbirliği Teşkilatı böyle günlerde sesini yükseltmeyecek de ne zaman yükseltecek yoksa teşkilatta herkes parası kadar mı etkin?” diye yazdı.

Çelik’in mesajları şöyle:
“@hc_huseyincelik: İslam İşbirliği Teşkilatı Gn. Sek.Prof.Dr.Ekmelettin İhsanoğlu’nun ne iş yaptığını bilen var mı? Bu zat, darbeden sonra Mursi’yi suçlamıştı.”

@hc_huseyincelik: Prof.Dr.E.İhsanoğlu’nun İİT Gn.Sek. seçilmesi için Sn.Cumhurbaşkanımızın ve Sn.Başbakanımızın büyük çabalarını hatırladıkça “yazık” diyorum.

“@hc_huseyincelik: İİT böyle günlerde sesini yükseltmeyecek de ne zaman yükseltecek. Yoksa teşkilatta her kes parası kadar mı etkin?”

“@hc_huseyincelik: Yoksa Gn.Sisi’ye giden paralarla İİT’nın suskunluk kaynağı aynı mı? Danimarka’nın,Hollanda’nın sesi İİT’ndan daha gür çıkıyorsa bu ne iştir?