İhsan Özkes: Beni AKP yıkamadı ama gafiller ve işbirlikçilerle…

Çarşamba, 2 Nisan 2014 14:30

30 Mart seçimlerinde İstanbul Üsküdar ilçesinde başkanlık yarışı CHP ve Ak Parti arasında başa baş geçti. İlk sayım sonuçlarına göre ise AK Parti sadece 8 bin bin oy farkla başkanlığı aldı. Oy oranları ise yüzde 45.74 AK Parti, yüzde 43.34 CHP oldu.

CHP, Üsküdar’daki üç seçim kuruluna da usulsüzlük yapıldığını öne sürerek ayrı ayrı itirazlarda bulundu. 1. İlçe Seçim Kurulu yapılan itirazı reddederken bu kararda CHP’li üyenin de imzasının olması CHP’nin Üsküdar Belediye Başkanı adayı İhsan Özkes’i isyan ettirdi.

Özkes’in Twitter hesabından şu mesajları paylaştı:

“Üsküdar 1. İlçe Seçim Kuruluna yaptığım itirazı diğer üyelerle birlikte CHP’li üye de reddederek imzalamış.”

“Sandıkta kazandığım seçimi masada kaybediyoruz. Feryadım birilerini rahatsız ediyor.”

“Beni AKP yıkamadı ve yıkamazdı ama gafiller ve işbirlikçilerle…”

GÜRSEL TEKİN: İHSAN HOCA’NIN ZAMAN ZAMAN YALNIZ KALDIĞI DOĞRU

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de, İhsan Özkes’in seçim sürecinde “zaman zaman yalnız kaldığının doğru olduğunu” söyledi. Tekin, “Şu anda İhsan Hoca yalnız değil. Arkadaşlarımız yanında. Ancak seçim sürecinde zaman zaman yalnız kaldığı doğrudur. Yüreğimiz İhsan Hoca ile birlikte. Sevenleri ve bizler İhsan Hocamızın yanındayız” dedi.

DİPNOT: Bu açıklamalar üzerine konuşan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, ön seçimde adı çıkan kişinin yerine İhsan Özkes’in aday gösterilmesi nedeniyle bir kırgınlık yaşanmış olabileceğini ifade etti. Öğüt buna rağmen ilçe örgütünün gereken çalışmaları yaptığına bizzat şahit olduğunu ve seçim sonuçlarının takip edilmesi konusunda da tüm ıslak imzalı tutanakları topladıklarını söyledi. Ayrıca CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından verilen mesajda, “İlçe Seçim Kurulu’nun itirazları reddetmesi durumunda il seçim kuruluna başvuracağız. Hakkımız olan bir oyun bile peşini bırakmayacağız” denildi.