“İddialar tamamen yalan” Bozdağ’dan böcek açıklaması

Salı, 17 Eylül 2013 14:07

diyanet-yeterlilik-sinavi-na-bekir-bozdag-dan-aciklama_haber_4835301Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç’ın odasında böcek bulunduğu iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, “1 yıl önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu ve tahtikat devam ediyor. Sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde bunun AK Parti ile AK Parti kurucuları ile hiçbir ilgisinin bulunmadığının altını özellikle çizmek isterim” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Bu haberin bir kısmı doğru bir kısmı doğru değil. Doğru olan kısmı şu; Bundan yaklaşık 1 yıl önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu ve tahtikat devam ediyor. Tahtikat kapsamında neler var onu tam olarak bilme imkanımız yok. Ama ismi geçen kişilerin Ak Parti kurucusu olduğuna ilişkin kısım yalandır. Böyle birşey söz konusu değildir. Bununla ilgili tahtikak devam ediyor. Zaten şikayetçi olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı’dır. Bu konuda gerekli tahtikatın yapılması ve sorumluların tespiti ile cezalandırılması talebiyle soruşturma devam ediyor.”

“Soruşturma gizli biliyorsunuz. Şu ana kadar savcılık tarafından yapılmış bir açıklama yok ancak kurumdan bizim aldığımız bilgiler daha önce sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde bunun AK Parti ile AK Parti kurucuları ile hiçbir ilgisinin bulunmadığının altını özellikle çizmek isterim. Dosyada ne var onu bilmiyorum ama AK Parti kurucuları ile AK Parti arasında İran ajanları var, İran onları dinliyormuş vs.. kısmı koca bir yalandan ibarettir” dedi.