İçişleri Bakanı Güler’den operasyon açıklaması

Salı, 18 Haziran 2013 10:25

Icisleri-Bakani-Muammer-Gulerden-ilk-mesajİçişleri Bakanı Muammer Güler, “Gezi Parkı operasyonları kapsamında İstanbul’da 62, Ankara’da 23 kişi gözaltına alındı. Operasyon 1 yıldan beri terörle mücadele ile ilgili savcıların yürüttüğü Gezi parkı protestolarına da katılan MLKP terör örgütüne yöneliktir” dedi.

Güler, İstanbul’da Gezi Parkı protestolarına da katıldığı tespit edilen MLKP terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında örgütün il, ilçe ve semt sorumlularının da aralarında bulunduğu 62 kişinin gözaltına alındığını ve çok sayıda yasadışı dökümanın ele geçirildiğini söyledi.

İçişleri Bakanı, Ankara’da da kamu mallarına zarar verdiği tespit edilen 23 kişinin gözaltına alındığını ve 3 kişinin de arama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Bakan Güler, operasyonun sosyal medya ile ilgisi olmadığını vurguladı, sosyal medya konusunda “Kısıtlama sözkonusu değil, siber suçlara yönelik düzenleme var, sanal terör dediğimiz bir olay var” dedi.

Dezenformasyonu önlenme amaçlı çalışmalar yapıldığını söyleyen Bakan Güler, “Halkı galeyana getiren ve suç işleyenlerin tespiti yapılıyor” diye konuştu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin de, tweetlerin ya da internet bildirimlerinin atıldığı kaynağa ulaşmak için Ulaştırma Bakanlığı ile altyapı çalışması yapıldığını açıkladı.