İçişleri Bakanı Güler’den ‘Artık çekilin’ çağrısı!

Perşembe, 13 Haziran 2013 10:13

ISTANBUL'DAKI ASAYIS OPERASYONUGezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklama yapan Muammer Güler, eylemcilerin artık Taksim’i terk etmesi gerektiğini belirtti.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, 17. gününe giren Gezi Parkı protestolarıyla ilgili açıklama yaptı. Taksim’in, Gezi Parkı’nın kamuya açık alanlar olduğunu ve protestolar nedeniyle kullanılamadığını belirten Güler, “Artık çekilin” çağrısı yaptı.

İşte konuşmasından satırbaşları;

KANUNA UYGUN EYLEME POLİS MÜDAHALE ETMEZ

“Kanuna uygun açıklamada polis müdahalesi olmaz, ama Gezi Parkı bu şekilde devam edemez. Meydanda bir temizleme yapıldı, gerekli güvenlik sağlandı. Topçu Kışlası için zaten yürütmeyi durdurma kararı var.Oradakiler başkalarının hakkını engelliyor.

Kanuni sınırlar içinde yapılan eylemlere sözümüz yok. Ama Taksim’de neler yaşandığını herkes gördü. Gezi Parkı’nın şu halinin devam etmesi düşünülemez. Gezi Parkı halka açıktır, belli bir kesime sahip değildir. Nasıl bir dezenformasyon yapıldığını gördünüz. Molotofu polis attı dediler, arkasından kim çıktı.

ARTIK BU İŞE SON VERİLMELİ

Provokasyon had safhada. Marjinal gruplar, polisi oradaki insanlara zarar vermiş gibi gösteriyorlar. Artık bu işe bir şekilde son verilmesi lazım. Ülkenin marka değeri düşürülüyor. Müfettişler ‘orantısız güç’le ilgili çalışmalar yapıyor. Ama yakıp yıkanları da görmezden gelmeyin. 600′ün üzerinde polis ve 1000′in üzerinde vatandaşımız yaralanmıştır.

VELİLERDEN RİCA EDİYORUM

Çocuklarımızı biliyoruz, samimiyetlerine inanıyoruz. Gezi Parkı’nda bütün provokatörlerle bir arada bu çocuklarımızın bir arada kalma şansı yok. Velilerden rica ediyorum, çocukları çekin. Kimsenin burnunun kanamasını istemiyoruz.”