İç savaştan kaçtı, kazada hayatını kaybetti

Cuma, 28 Haziran 2013 09:45

suriye-deki-savastan-kacti-nusaybin-de-kazayl-4776079_400Suriye’de askerlik görevini yaparken, iç savaşın başlamasıyla Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne sığınan 30 yaşındaki Aziz İbrahim Muhammed, bir çocuğun kurcaladığı pompalı tüfeğin ateş almasıyla vurulup yaşamını yitirdi.

Fırat Mahallesi Rıhtım Sokak üzerindeki marangoz dükkanı işleten Ali Altunışık, kapılarını kilitlemediği aracını işyerinin karşısına park etti. Bir süre sonra aracın içindeki pompalı av tüfeğini gören henüz kimliği öğrenilemeyen bir çocuk kapıyı açıp içeri girdi. Tüfeği kurcalamaya başlayan çocuk bu sırada tetiğe dokundu. Ateş alan tüfekten çıkan saçmalar, Altunışık’ın yanında oturan Suriyeli Aziz İbrahim Muhammed’e isabet etti. Ağır yaralanan Muhammed, marangoz Altunışık tarafından Nusaybin Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Suriyeli Aziz İbrahim Muhammed, yaşamını yitirdi.

Muhammed’in cenazesi hastane morguna kaldırılırken, tüfeğin ateş almasına yolaçtıktan sonra korkup kaçan çocuğunun bulunması amacıyla polis tarafından çalışma başlatıldı. Tüfeğin sahibi Ali Altunışık ise polis tarafından ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.