İbrahim Yazıcı’ya veda zamanı! Son yolculuğuna uğurlandı

Perşembe, 9 Mayıs 2013 11:09

fft104mm2295212

Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı son yolculuğuna uğurlandı.

Yazıcı için düzenlenen tören saat 10.30′da Atatürk Stadı’nda başladı. Ulu Cami’de Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yazıcı’nın naaşı Emir Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Recep Bölükbaşı yaptığı açıklamada, “Ulu Cami’de öğleyin cenaze namazı kılınacak. Ardından cenaze yine kortej halinde Emir Sultan Mezarlığı’na götürülecek ve defnedilecek. Ayrıca ikindi ile akşam namazları arasında Ulu Cami’de Kur’an okunacak. Taraftarlardan gelen talep üzerine sevenlerine, üzerinde İbrahim Yazıcı’nın fotoğrafının basılı olduğu 2 bini aşkın tişört dağıtılacak” dedi.

 

TARAFTARLAR YAZICIYI TEKBİRLERLE ANDI
Yazıcı’nın naaşı saat 09.30 itibariyle stada getirildi. Cenaze, stadın ortasın 2010 yılında kazanılan şampiyon kupasının yanına konuldu. Bursaspor yönetim kurulu üyeleri, tabutun yanında ayakta bekledi. Siyah tişört giyen yeşil-beyazlı futbolcular da tabutun yanına gelerek Yazıcı’nın başında durdu. Teknik Direktör Hikmet Karaman ile takımın eski teknik direktörlerinden Ertuğrul Sağlam da yan yana tabutun başında bekledi. Yeşil-beyazlı taraftarlar ise tören boyunca İbrahim Yazıcı için tekbir getirdi. Taraftarlar, ‘Başkanım hakkını helal et bize’, ‘Yazıcı ölmedi kalbimizde yaşıyor’ şeklindeki tezahüratları ile stadı adeta inletti.

 

SPOR DÜNYASI TÖRENE KATILDI
Cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekilleri, Milletvekili ve eski futbolcu Hakan Şükür, Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Yazıcı’nın ailesi, Bursaspor teknik heyet ve futbolcular, yeşil-beyazlı t akımın eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç, Rıdvan Dilmen, Mehmet Ağar, işadamları Cavit Çağlar, Celal Sönmez ve çok sayıda spor adamı katıldı. Yazıcı ailesi, stat içinde taziyeleri kabul etti.

 

Celal Doğan NTV Spor’a yaptığı açıklamada ” Kendisi hem siyaset hem de spor adamıydı. Bursaspor’u şampiyon yaptı ama bu hayatına mal oldu. Kendisi bu takımı 5. büyük yaptı. Bir hayali gerçekleştirdi. Ölüm hepimiz için. Ama ardından iyi şeyler konuşmak her şeye bedel. Bugün başkanı herkesi rahmetle yad ediyor.” dedi.