İBB’den “Kazlıçeşme’ye otobüs” açıklaması

Pazartesi, 17 Haziran 2013 09:28

ibbden-otobus-aciklamasi-kazlicesme-mitingi-_665678_720_400İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya ve internet sitelerinde İETT otobüsleri ve şehir hatları vapurlarının Kazlıçeşme’ye yolcu taşıması ile ilgili asılsız haberler yayıldığını bildirdi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada,, İstanbul’daki toplu taşıma araçlarında bugün (sınav dışında) herhangi bir ücretsiz taşıma söz konusu olmadığı belirtilerek, “Kazlıceşme’deki miting alanına yolcu taşıyan otobüsler, miting için bedeli mukabilinde Ak Parti tarafından İETT’den ve 3 şehir hatları vapuru da yine bedeli mukabilinde şehir hatlarından kiralandı. Bedelsiz tahsis söz konusu değil. Sosyal medya ve internet sitelerinde İETT otobüsleri ve şehir hatları vapurlarının Kazlıçeşme’ye yolcu taşıması ile ilgili asılsız haberler yayılıyor” denildi.

Açıklamada, “İBB iştiraki İSTON AŞ personelinin mitinge katılması için imzalı belge imzalattığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Hiçbir personele mitinge katılması yönünde talimat verilmedi ve duyuru yapılmadı” ifadelerine yer verildi.