Hüseyin Çapkın: Ünlüleri biz değil basın teşhir etti

Cumartesi, 10 Ağustos 2013 12:08

090703-Hüseyin çapkın-HM.hmediumÜnlülerin bu süreçte teşhir edildiği yönündeki eleştirilere cevap veren Hüseyin Çapkın, “Basında teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil. Bu siz basın mensuplarının sorunu, biz işimizi yaparız.” dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Mehmet Atar, Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne gelerek polislerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

“ÇEVİK OLMAZSA OLMAZ”
Çevik kuvvet polislerinin bayramını kutlayan İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın bir konuşma yaptı. Çevik Kuvvet’in her zaman en olmazsa olmaz birlikleri olduğunu vurgulayan Çapkın şöyle konuştu: “Bu son süreçte Çevik Kuvvet’in ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Demokrasiye ve rejime karşı yapılan müdahalelere ekiplerimizin ne kadar etkin ve centilmence müdahale ettiğini ve sadece görevini yaptığını gördük. Bu fedakar çalışmanızdan dolayı hepinizin gözlerinden öpüyorum tekrar sizleri kutluyorum.”

“SANATÇILARIN TEŞHİR EDİLMESİ BİZİM BİLECEĞİMİZ BİR ŞEY DEĞİL”
Gazetecilerin geçtiğimiz günlerde yapılan ve aralarında ünlülerin de olduğu kişilerin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonu ile ilgili sorularını cevaplayan Çapkın şunları kaydetti: “Bizim operasyonlarımız bir günde yapılan bir iş değil. Bir yıl süren çalışmaların neticesinde gerçekleştirildi. Hukuki sürecin tamamlanmasının ardından torbacılardan başlayarak kimlere satmışsa oraya doğru zincirleme gidiyor, kimler almışsa hepsi tespit ediliyor ve operasyon sırasında gözaltına alınıyor. Bunlar sanatçıda olabilir esnafta olabilir bizim için fark etmez. Son operasyonda da gözaltına alınanlar arasında sanatçılarda vardı, bunların basında teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil bu siz basın mensuplarının sorunu, biz işimizi yaparız.”