Hunger Games dizisinin yardımcı yönetmeninin oğlu “Hala bakirim” dedi ve 6 kişiyi katletti

Pazar, 25 Mayıs 2014 12:53

ABD’nin California eyaletinde Santa Barbara Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Elliot Rodger, sosyal medyada “Hala bakirim, kızlar beni redddiyor. Bütün hayatım boyunca bana acı çektirdiniz, şimdi de ben size acı çektireceğim. İntikam alacağım” diye video yayınladıktan sonra ölüm saçtı.

Ünlü  ”Açlık Oyunları” (Hunger Games) dizisinin yardımcı yönetmeni Peter Rodger‘in oğlu olan Elliot Rodger üniversite yerleşkesinde, düşük bir hızla ilerleyen otomobili içinden rastgele ateş etti ve 6 kişiyi öldürdü, 7 kişiyi de yaraladı. Polislerle çatışmaya da giren Elliot Rodger, otomobili içinde başından vurulmuş olarak ele geçirildi.

Olay yerinde yaşamını yitiren Rodger’ın polis tarafından mı vurulduğu yoksa intihar mı ettiği kesinlik kazanmadı.

Polis, California eyaletine bağlı Santa Barbara kentinin Isla Vista bölgesinde Cuma gecesi gerçekleşen olayın önceden planlanmış olduğunu gösteren video ve yazılı belgelere ulaştıklarını açıkladı.

Elliot Rodger, sosyal medyada paylaştığı videoda, 22 yaşında olmasına karşın hala bakir olduğunu, kızların kendisini reddettiğini, kendisinin yaşayamadığı deneyimleri yaşayan erkeklerden de nefret ettiğini söylüyor.

Bu videonun son video olacağını belirten Rodger, “Bütün hayatım boyunca bana acı çektirdiniz, şimdi de ben size acı çektireceğim. İntikam alacağım. Bunun için çok uzun zaman bekledim. Hepinize, tamamen ne hak ediyorsanız onu vereceğim. Beni reddeden, aşağılayan, kötümseyen kızlar, benden daha iyi bir hayat süren, seksüel olarak aktif olan erkekler, hepinizden nefret ediyorum, hak ettiğiniz şeyleri vermek için sabırsızlanıyorum” diye sözlerini bitiriyor.