Hülya Avşar: Bir aylığına akil insan olmak bana yetmiyor

Perşembe, 4 Nisan 2013 17:37

hulya-avsar-ile-ilgili-bomba-iddia_haber_3215168Ertuğrul Özkök’e konuşan Avşar, ‘bir aylığına akil insan olmak bana yetmiyor’ dedi.

İsmi Akil İnsanlar heyetinde yer alacağı yönünde söylentiler çıkan, fakat daha sonradan heyette yer almadığı ortaya çıkan Hülya Avşar’ın heyette yer almamasının nedeni belli oldu. Ertuğrul Özkök’e konuşan Avşar “bir aylığına akil insan olmak bana yetmiyor” dedi.

Ertuğrul Özkök, Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın telefonla arayarak heyete katılmasını önerdiği Hülya Avşar’ın hemen cevap vermediğini, iki gün sonra arayarak cevabını bildirdiğini aktardı.

Hülya Avşar’ın, Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan (4 Nisan 2013) yazısında yer alan, Akil İnsanlar heyetine neden katılmadığını aktaran Hülya Avşar, ”Ben Kürt bir babadan ve Türk bir anneden geliyorum. Her iki tarafın da hassasiyetlerini, acılarını, sevinçlerini yaşadım. Bu barışı çok eskiden beri istiyorum. Yılmaz Erdoğan’la birlikte ilk defa Kürtçe şarkı söyleyen insanlardan biriyim. Bu yolda verdiğim bir mülakattan dolayı yargılandım. Civan Haco’yla ilk şarkı söyleyen insanım. O nedenle bir aylığına akil insan olmak bana yetmiyor. Ben bir ömür boyu akil insan olarak kalmak istiyorum. Böyle yaparsam, yani bu listenin dışında kalırsam barışa çok daha fazla hizmet edeceğimi düşünüyorum.” diye konuştu.