Hükümetten Taksim Dayanışması’nın açıklamasına ilk tepki

Cumartesi, 15 Haziran 2013 13:54

1361209347Taksim Dayanışma Platformu’nun bugün açıkladığı Gezi Parkı eylemlerine devam kararına ilk cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Hüseyin Çelik’ten geldi. İzmir’de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik, konuyla ilgili şunları söyledi:

7 Defa Sandıkta Hezimete Uğrayanlar Farklı Yollar Deneyebilirler

Biz özellikle kararlı ve emin adımlarla Türkiye’yi ilk 10 ülke arasına sokmak için program belirledik. 7 defa sandıkta hezimete uğrayanlar farklı farklı yollar deneyebilir.

Uzatmak İşin Tadını Kaçırmaktır 

Milletin kararlığıyla hepsinin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum, mesele çevreye saygı ise bu mesajlar alınmıştır. Bu saatten sonra bunu uzatmak işi tadını kaçırmaktır. İşi marjinalleştirmektir.

Mesaj Anlaşıldı

Madem ki mesaj vermek istediniz dünya tarafından anlaşıldı, ama haklıyken bile haksız duruma düşmek istemiyorsanız tarzınızın mantıklı kalması lazım.

Mesele Ağaç Meselesi Olmaktan Çıktı 

Ağaç katliamı yapılırken ben önce ben yatarım dedim bunu biliyorsunuz. Ama mesele ağaç meselesi olmaktan çıkmıştır.

Başbakan Erdoğan Istranca dağlarından su getirip İstanbul’u çöl olmaktan kurtardığı zaman çevreciler ayağa kalktı. 8 bin ağacın yerine 165 bin ağaç dikildi. İstanbul’da insanlar su bulamıyordu ki ağaca su versinler.

Kırıp Dökenlerin Yanına Kar Kalmayacak

Kırıp dökenler zannetmesinler ki yanlarına kar kalacak. Kim suç işlerse suç işleme imtiyazı yoktur. Kimsenin bir şey talep ederken hayatı zindana çevirmeye hakkı yoktur. Dünyanın her yerinde böyledir.