“Hükümet PKK ile pazarlık yaptı” iddialarına yanıt Bakan Yıldırım’dan geldi

Pazar, 28 Nisan 2013 16:38

binali-yildirimdan-kritik-ogs-aciklamasiHükümetin PKK ile pazarlık yaptığı iddialarına en net yanıt Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan geldi.

‘Evet pazarlık yaptık’ diyen Yıldırım, “Bize diyorlar ‘ne pazarlığı yaptınız?’ Biz pazarlık yaptık evet. Tek devlet, tek vatan, tek ülke, tek bayrak pazarlığı yaptık. Bunun dışında başka pazarlık yok” açıklaması yaptı.

Yıldırım, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleriyle Movenpick Otel’de bir araya geldi.

Türkiye’de huzur, barış döneminin başladığını, artık birlikteliğin, enerjinin gücünün Türkiye’nin geleceğine ayrılacağını vurgulayan Bakan Yıldırım, teröre harcanan kaynaklarla Türkiye’ye önemli yatırımlar yapılabileceğini ifade etti.

Binali Yıldırım, şunları kaydetti:

“Bunu, bence siyaset üstü düşünmek gerekiyor. İnşallah bu beladan kurtuluruz, kaynaklarımızı gelecek nesillere, ülkemizin geleceğine ayırma şansımız olur. Bu sürece kuşkuyla bakanlar var. Şehit yakınlarını anlayabiliyoruz. Onların duygusal davranması, tepki vermesi gayet insanidir. Sorumluluk sahibi olanarın, siyaset yapanların duygusal davranmaması gerekir. Ülkemizin geleceği için daha mutedil, daha sorumlu olması gerekir. Bize diyorlar ‘ne pazarlığı yaptınız?’ Biz pazarlık yaptık evet. Tek devlet, tek vatan, tek ülke, tek bayrak pazarlığı yaptık. Bunun dışında başka pazarlık yok.”