Huawei yeni ürünü MateBook’u tanıttı

Pazar, 21 Şubat 2016 18:13

Dünya Mobil Kongresi 2016 İspanya’nın Barselona şehrinde hızlı başladı diyebiliriz. Pazar günü etkinlik düzenleyen markalar arasına katılan Huawei yeni ürünü MateBook’u tanıttı. Günümüzün değişen modern iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan cihaz, mobil üretkenliği yüksek performans, iş ve eğlence ile birleştiriyor.

 

699 Dolar başlangıç fiyatı bulunan MateBook, çıkarılabilen ve kapak olarak kullanılabilen klavyesi ve lazer işaretçisi ile projeksiyon kumandası işlevlerini de bünyesinde barındıran özel kalemiyle dikkat çekiyor.

MateBook’un 12 inç ekranı 2160 x 1400 piksel çözünürlük sunuyor. Sadece 6.4 mm. kalınlığındaki tamamen metal kasa  640 gram. MateBook’un yanında bulunan parmak izi tarayıcısı ise cihazın ekran kilidinin hızlı ve güvenli biçimde açılmasını mümkün kılıyor.

MateBook’ta altıncı nesil Intel Core M işlemcileri tercih edilmiş. Huawei MateBook, Windows 10 işletim sistemiyle birlikte geliyor. Siyah panel ve gri kasa ile beyaz panel ve altın rengi aksa olmak üzere iki farklı renk komibasyonu ile gelen cihaz, 4 farklı renkte sunulan klave-kapak seçeneği ile farklı kombinasyonlar oluşturabiliryor.

Huawei MateBook’un Intel Core M3 işlemci, 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip modeli Avrupa’da 799 Euro’dan,  Intel Core M7 işlemci, 8 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı barındıran versiyonun fiyat etiketinde ise 1799 Euro’dan satışa sunulacak.