HTC’den yeni bir akıllı telefon: HTC One M9

Pazartesi, 2 Mart 2015 12:30

Barcelona’da gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi 2015 hızlı başladı. Birbirinden önemli markalar son ürünleri tanıtmaya devam ediyor.

HTC, bu güne kadar geliştirdiği en kişisel, güzel ve güçlü akıllı telefonHTC One M9’u Barselona’da gerçekleştirilen Dünya Mobil Kongresi’nde (GSMA) dünyaya tanıttı. Tüm dünyadan büyük övgü toplayan ve pek çok küresel ödül kazanan HTC One ailesinin en son amiral gemisi olan HTC One M9, yüksek tarz ile performansı birleştiren zarafeti, hem klasik hem de zamanın ötesine geçen yaratıcılığı ile cep telefonunuzdan en yüksek verimi almanıza imkân vermeyi iddia ediyor.

HTC Yönetim Kurulu Başkanı Cher Wang, “HTC’nin, cep telefonu sektöründeki beklentilere meydan okuyarak kendine bir isim yaptığını” belirterek, şunları söyledi:

“HTC One M9 sizi en değerli olduğuna inandığınız şeylerle daha derin bir şekilde bir araya getiriyor. Bunu mümkün kılan pek çok akıllı özelliklerinin yanı sıra, nefes kesen zarafet ve tasarımıyla da hayalinizdeki dünyayı gerçeğe dönüştürmeyi başarıyor. HTC One M9 salt bir telefondan çok daha fazlasını temsil ediyor ve sizin doğal bir parçanız haline geliyor.”

 Tasarımda yeni bir zirve

Üç yıllık bir çalışmanın eseri olan HTC One M9, ödüllü HTC One M7 ve HTC One M8’in en iyi özelliklerini ikonik bir tasarım içinde bir araya getiriyor. Belirgin metal kenarlar, daha küçük ve kavraması daha kolay olan mücevher kalitesinde bir görünüm ile birleşiyor. İşlenmiş, tamamen metal tek parca gövde tasarımı da, bir o kadar özel ve dayanıklı zarif çift tonlu gümüş ve altın yüzey ile vurgulanıyor. Ayna parlaklığındaki altın kenarlar, ince şekilde fırçalanmış gümüş arka panel ile birleşirken parlak ve canlı bir ekranı içine alıyor.

HTCOneM91HTC Sense 7: Sizin bir parçanız olmayı amaçlıyor

Yeni HTC Sense 7 deneyimi her şeyi kullanıcının kontrolüne veriyor. Telefonun kullanıcının kim olduğuna dair bir ifadesi olması gerektiği fikrinden yola çıkan HTC, son derece yüksek kişiselleştirilebilme özelliğiyle öne çıkan HTC Themes ile kullanıcıyı akıllı telefon deneyiminin merkezine yerleştiriyor. Uygulama, renk düzeni ve arka planların görünümü ve verdiği hissi değiştirmek için en sevilen fotoğrafları akıllıca analiz ediyor.

HTC, One M9′un yanınızdan hiç ayrılmayan yol arkadaşı olarak, mobil yaşamı daha da zenginleştirmek amacıyla tasarlandığını belirtiyor. Sense 7, bulunulan konuma göre, en yararlı uygulamaları sağlamak üzere ana ekranı yeniden şekillendiriyor. Daha da geliştirilen içerik sağlayıcı HTC BlinkFeed uygulaması da ilgi alanları, haberler ve bilgi tavsiyesinde bulunmak için konum bilgisini kullanarak sizi çevreleyen kıymetli şeyleri keşfetmenizi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

20MP’lik arka kamera

En iyi kamera donanımını cebinizde taşıma iddiası sunan HTC One M9 parlak, yaratıcı ve eğlenceli fotoğraflar çekmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak gibi görünüyor. HTC One M9’un her anı olağanüstü kalitede çekmek üzere tasarlanan kameraları, anıları tekrar tekrar yaşamanıza imkân veriyor. 20 megapiksellik ana kamerası her karmaşık ve canlı detayı vurgularken, çizilmelere karşı koruma sağlayan safir cam objektife de sahip. Gişe hasılatı kıran filmleri aratmayan canlı görüntüler için, kamera filmleri 4K çözünürlükte çekiyor.

Yüzde 300 daha çok ışık

Beklenmedik zamanlarda karşımıza çıkan en iyi anları görüntülemek isteyen ve içgüdüleri ile hareket eden fotoğraf meraklılarının vazgeçilmezi olacak HTC One M9, loş ışıktaki çekimleri güçlü bir UltraPiksel ön kamera ile gerçekleştiriyor. Standart kameralara kıyasla yüzde 300 daha fazla ışık yakalayan dinamik otomatik pozlama ve pikseller her ışıklandırma koşullarında daha net, daha doğal ve dengeli oto portreler sunabilecek gibi görünüyor.

HTC BoomSound, Dolby Audio ile CD kalitesini geçen mükemmel ses

Gerçekten muhteşem bir izleme deneyimi, benzer şekilde üstün kalitede bir sesi de hak eder ve hatta onsuz düşünülemez. HTC One M9, HTC BoomSound™’un sunduğu gerçeküstü sesi de güvence altına alıyor. HTC’nin artık 5.1 kanallı surround ses simülasyonu ile birleştirilen ikonik çift ön hoparlörleri, kullanıcıyı aksiyona daha da yaklaştırarak olağanüstü, çok boyutlu sinematik dinleme imkânı sunuyor. Kulaklık veya harici hoparlörler dahi olmaksızın dinleyiciyi ses ile kusursuz şekilde çevrelemek için Dolby Audio™’ya sahip olan HTC One M9 ile videoların ve filmlerin verdiği keyif bir hayli artacağa benziyor. İster stereo hoparlörlerden dinliyor olun, isterse kulaklıklardan, en seçici müzik severler dahi telefonun CD kalitesinin üzerindeki mükemmel, 24 bit yüksek çözünürlüklü sesi karşısında çok etkilenecek. HTC’nin HTC BoomSound, Dolby Audio stereo hoparlörler, ince ayarlı ses profili ve Qualcomm® Immersive Audio’dan oluşan eşsiz kombinasyonu tüm müzik ve filmlerinizi HTC One M9’un şaşmaz lezzeti ile size sunuyor.

HTC One M9, Nisan başı itibariyle Türkiye’de çift tonlu gümüş ve altın, tek tonlu kurşun gri renklerde temin edilebilecek.