HTC Vive VR Nisan Ayında Çıkıyor

Pazar, 21 Şubat 2016 22:12

HTC, MWC 2015’de tanıttığı ve büyük ilgi gören yeni ürünü Vive VR’ın çıkış tarihini ve fiyatını açıkladı. Bu yıl da HTC’nin standında göreceğimiz Vive VR, Nisan ayının başında 799 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak.

 

HTC Vive VR’ın en önemli özelliği cihazla beraber gelen “dokunsal geribildirim” veren iki adet kablosuz başlığa sahip olması. Tasarım olarak daha ergonomik bir yapıya sahip olan Vive Vr, baş bandı tasarımında kullandığı son teknolojiyle artık VR başlığın kullanımı daha da kolay olacak.

Vive Vr Kamerasıyla Gerçek ve Sanal Dünya’yı Bir Araya Geliyor

Vive VR sahip olduğu yeni kamerasıyla gerçek ve sanal dünyayı birleştiriyor. Yeni geliştirilen kamera sistemi fiziksel öğeleri sanal alan ile bir araya getirerek kullanıcılara daha gerçek bir “virtual reality” duygusu yaşatıyor. Geliştirilen yeni özellikler sayesinde daha yüksek derecede denge sağlayan kayış sistemi, kullanıcıların başına rahat oturması ve aynı zamanda çok çeşitli yüz şekillerine göre de kolaylıkla ayarlanabilir olmasıyla daha rahat ve güvenli bir kullanım sağlıyor.

HTC_Vive_product_1.0

Nisan ayında çıkacak modelinde Android ve iOS cihazlarıyla da uyumlu hale getirilen Vive VR’ı, başınızdan çıkarmadan gelen aramalarınızı yanıtlayabilir, arama yapabilir, mesaj gönderebilir ve takviminizi kontrol edebilirsiniz.

Kutu İçeriği

Vive Consumer Edition olarak piyasaya çıkacak HTC Vive’ın kutu içeriğinde ise, VR’ın kendisi haricinde iki adet dokunsal geribildirim özelliğine sahip kablosuz başlık, bir adet Vive istasyonu, Vive Link kutusu ve bir adet Vive kulak içi kulaklık olacak.

 

Tags