Hollande’ın basın toplantısında sorulan ilk soru: First Lady’miz kim?

Salı, 14 Ocak 2014 18:35

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande yıllık olarak yaptığı basın toplantısındaki konuşmasına Fransa’nın geleceği ve ekonomi konularına değinerek başladı. Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını alan François Hollande’a sorulan ilk soru beklendiği gibi özel hayatı ile ilgiliydi.

İlk söz alan gazeteci Alain Barluet, “Fransız halkı bir açıklamayı hakediyor. Valerie Trierweiler hala Fransa’nın First Lady’si mi?” sorusunu yöneltildi.

Hollande soruyu, “Sorunuz anlıyorum. Eminim siz de cevabımı anlarsınız. Herkes özel hayatında zor zamanlardan geçebilir. Bunlar zor zamanlar, ama bir prensibim var, özel konular özel olarak değerlendirimelidir. Burası yeri değil. Buna şu an cevap vermesem de daha sonra cevap vereceğim” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın oyuncu Julie Gayet ile gizli aşk yaşadığının öne sürülmesi ve haberin Closer dergisinde yayınlanmasının ardından Cunhurbaşkanı Hollande özel hayatın ihlali gerekçesi ile dava açacağını duyurmuştu. Ayrıca Juile Gayt’in avukatı da dergiden haberi kaldırmasını talep etmiş bunun üzerine dergi haberi kaldıracağını açıklamıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Pazar günü Fransa Cumhurbaşkanının resmi nikahsız eşi ve Fransa First Lady’si 48 yaşındaki Valérie Trierweiler’in hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Cuma günü yasak aşk haberlerinin ardından depresyona bağlı olarak rahatsızlanan Firts Lady Valérie Trierweiler halen Paris’teki bir klinikte tedavi oluyor.