Hıdır Geviş’ten STK’lara çağrı: Gazetecileri evlat edinin

Cuma, 29 Mart 2013 11:35

Haftanın Gündemi programı cuma günleri saat 13:00′de Dipnot.tv’de yayınlanmaya devam ediyor.

5N1K programı yapımcısı Ece Eliboloğlu’nun hazırlayıp sunduğu Haftanın Gündemi programının bu haftaki konuğu, Taraf Gazetesi’nden Hıdır Geviş’ti.

Eliboloğlu, Geviş  ile hafta boyunca Türkiye gündeminde öne çıkan başlıkların sosyal medyaya yansımalarını ve bugün Geviş’in Taraf Gazetesi’nde “Gazetecileri evlat edinin çağrısı”nı konuştu.

Hıdır Geviş artık bağımsız gazetecilerin STK’lar ya da zengin işadamları tarafından desteklenerek daha çok araştırmacı gazetecilik yapabileceklerini bu modelin Amerika’da uygulandığını ve ödül aldığını anlattı.

Ayrıca Geviş gündemin öne çıkan diğer başlıkları ile ilgili de açıklamalar da bulundu. Barış sürecini sonuna kadar desteklediğini ve Başbakan Erdoğan’a bu süreçteki başarısından dolayı Nobel Barış Ödülü verilmesi gerektiğini söyledi.

Dün akşam Serdar Ortaç’ın 1999 yılında Ahmet Kaya’yı protesto etmesi ile ilgili özrünü de değerlendiren Geviş, Serdar Ortaç geç kaldı, keşke bu açıklamayı geçen sene yapsaydı, dedi.

Dipnot.tv’nin canlı yayınlarına siz de katılabilirsiniz. Bunun için Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra yayın sırasında paylaşacağımız linke veya sitemizde bulunan “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayarak tıklayarak canlı yayına katılabilirsiniz.

hangout-nasıl-yapılır-yatay