“Herkes geldi, bir tek onlar karşılamaya gelmedi” Sarıgül’den CHP’ye sitem!

Pazartesi, 21 Ekim 2013 09:06

130216_sarigul.hmediumTürkiye Değişim Hareketi üyesi gençlerle bir araya gelmek üzere Şişli Kent Kültür Merkezi’ne gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül gazetecilerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den aday olup olmayacağına yönelik sorularını yanıtladı.

‘CHP BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ DA KARŞILAMAYA BAŞLAYACAK İNŞALLAH’

Türkiye genelinde 718 miting yaptıklarını belirten Sarıgül, mitingler sırasında gittikleri yerlerde AK Parti, BDP, MHP, DSP belediye başkanları tarafından karşıladığını ancak CHP’li başkanlar tarafından karşılanmadığını idddia ederek ‘CHP belediye başkanlarımız da karşılamaya başlayacak inşallah’ diye konuştu.

‘CHP TARİHİ BİR GÜN YAZACAKSA, MUSTAFA SARIGÜL OLMADAN O TARİHİ YAZMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR’

‘CHP’den davet mi bekliyorsunuz’ şeklinde bir soru üzerine Sarıgül, ‘Mustafa Sarıgül CHP Gençlik kollarının Türkiye’ye bir emanetidir. CHP’de görev yapan birçok arkadaşımız var ama ben o arkadaşlardan çok daha önce CHP’deydim. CHP tarihi bir gün yazılacaksa, Mustafa Sarıgül olmadan o tarihi yazmak mümkün değildir” diye konuştu. Anket çalışmalarının devam ettiğini belirten Sarıgül, ‘Anketler ve yurttaşlarımızın taktir duygusu beni nerede görmek istiyorsa, bunu en iyi şeklide değerlendireceğim. Yurttaşlarımızın büyük bir bölümü Mustafa Sarıgül’ü CHP’de görmek istediklerini beyan ediyorlar’ dedi. ‘Önümüzdeki günlerde çok sıcak gelişmeler olacak’ diyen Sarıgül, “Bu hafta yoğun olarak değerlendirme toplantılarımız devam edecek. Önümüzdeki hafta inşallah hayırlı olur” şeklinde konuştu. Sarıgül, CHP’den bir davet olup olmadığı şeklinde bir soruya ise “Milyonlarca yurttaşımızdan çok yoğun davetler var” diye yanıt verdi. Sarıgül, Gürsel Tekin’in aday adaylığı konusunda ise “Aday adayı tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Medeni cesaretleri vardır. Güzel bir olaydır. ‘Ankara’daki arkadaşlarımızın daha çok Başbakanlığa yürümesi lazım’ diye düşünüyorum” dedi.