Her şeyi geçtim adı güzel havalar: Buenos Aires

Çarşamba, 21 Ocak 2015 15:32

Dünyada bir tek İsrail ve Filistin iki cadde olarak barış içinde bu şehirde kesişir. Bazı şehirlerde sizi oraya çeken bir şey vardır ama nedir bilmezsiniz. Tam da böyle bir duygu işte… Buenos Aires “görmeden ölmeyin” listenizde olsun!!

Bu şehirde insanlar İspanyolca konuşuyor ama Fransızlar gibi daha doğrusu Parizyenler gibi yaşıyor. Burada sıkça bebeklerini alıp protesto yürüyüşlerine giden insanlara, film severlerle dolup taşan bağımsız film festivallerine rastlamanız çok mümkün.

Buenos Aires’de “Bario Norte” bölgesinde bulunan Recolata’da kalın. Çünkü 2.30′dan sonra başlayan gece hayatına uyum sağlamak için balkonlu evlerin olduğu bu bölge gerçekten çok keyifli. Ne diyeyim eğlenceye doymayan, doyamayan şehir.

Mutlaka tango yapın. Bir de sokaklarda harika grafittiler göreceksiniz. Bol bol fotoğraflayıp bizle de paylaşın!

cn_image_1.size_.alvear-palace-hotel-buenos-aires-buenos-aires-argentina-109563-2Size Alvear Palace Hotel kalmanızı önereceğiz. Otel, Buenos Aires’in elit semtlerinden biri olan Recoleta’nın kalbinde bulunuyor. Odaları çok şık ve lüks bir dekora sahip. Her odada özel bir spa küveti ve duşakabin bulunuyor. Aynı zamanda XVI. Louis tarzı çalışma masaları ve oturma alanları yer alıyor. Otelde ayrıca eski tarzda uşak servisi ve kişisel alışveriş hizmeti de veriliyor.

Bu oteli sıkça kullanan ünlüler arasında Sharon Stone, Shaquille O’Neal and Karl Lagerfeld bulunuyor.

alvear palaceAlvear Palace’da çok şık iki restoran var. Otelde kalmasanız bile bu restoranlardan bir tanesine yemeğe gitmenizi tavsiye ederiz. “La Bourgogne” restoranda Fransız lezzetleri, “L´Orangerie”de ise uluslararası açık büfe öğle yemeği servis ediliyor. Ödüllü bir lobi barı bulunan otel, aynı zamanda kentteki tek puro barına ev sahipliği yapıyor.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

Yazının devamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play