Her kadın güzel değildir

Pazartesi, 6 Temmuz 2015 12:01

Aramızda gece ışıklarıyla Dubai’ye benzeyen kadınlar var. Sabah olduğunda ise balbumuna dönüşüyorlar. İnsanı hayrete sürüklemekle kalmıyor, bir de gaflet prensesi olmana sebep oluyor.

Şehrin güzel bir gecesi, güzel arkadaşım İlke’yle bol bol parlanıp alemlere aktıydık. Ona buna mavi boncuk dağıtan İlke’yi hayranlıkla izleyip eğlendiydim. Finalde gözlüklerimi çantasında unutup, ertesi sabah çok erken saatte evine gitmek zorunda kalıyorum. Her insan evladı gibi zili çalıyorum. Uykulu uykulu biri açıyor sonra. Ona İlke’yi soruyorum. Böyle.. Bir şeyler diyor gözlerini belerte belerte. Duyamıyorum ama. Sesi uzaydan geliyor çünkü. Ne dediysem çok kızmış olacak ki hışımla gözlük kutumu fırlatıp kapıyı yüzüme çarpıyor.

Birkaç dakika sonra jeton düştüydü, kapıyı açan İlke’ydi. Bu defa “tanımadım ama çok pardon” demek için geri döndüm. Dönmeyeydim, eyiydi. Nasıl toparlayacağımı bilemedim tabi. Zaten ben sana bir şey diyeyim mi seyirci, toparlamaya çalışmamak lazım öyle durumlarda. Böylece hayatımın, ilk sahtekar kız arkadaş şokunu yaşadıydım. Hala atlatamadığımı söylemeliyim.

Pekala, çirkin olmak kader değildir. Öyle ki, günümüzde güzellik her kadının ulaşabileceği bir seviyeye erişmiştir. Her türlü amaca sunulacak hizmet bulunmakta. Neticede her kadın alımlı-sözlük anlamıyla, alıcısı bol- olmak ister. Ne kadar çok alıcı istersin o kadar kesenin ağzını açarsın.

O kadar yatırım yaptıktan sonra bütün hikayenin, sadece baş döndürücü Facebook fotoğrafı haline gelmesi çok ironiktir aslında. Dünyayla resmen alay etmektedirler. Direk, nanik yapıyorlar adeta. Bu salak erkeklerin de gün ağarıncaya kadar haberleri olmuyor. Ben erkek olsam ve sabah uyandığımda yanımda öyle bir şey olsa ölü taklidi yapmayı tercih ederim.

Derler ki, “güzel kadınlar hayata bir/sıfır önde başlar.” Biri de çıkıp demiyor ki, aman ha, makyaj çok acayip bir şey, bir/sıfır başladığın yarışı beş/üç kaybedebilirsin. Çünkü meme farkıyla filan depar atmıyor, bir de senin koşacağın yerlere raptiye diziyor.

Evvela, bu rakipler gece ava çıkarken kendilerine yatırım yapmakta ustalar. Yarışamıyorsun ki. Güzel kadınların aklına gelmez çünkü, mütevazi bir araba fiyatı kadar çanta satın almak. Yahut en pahalı berberde saçları ukala taratıp, ev kirası ederinde şampanyalar yudumlamak. İhtiyacı olmaz.

Birileri kadınların erkeklere güzel görünmek için o kadar süslendiğini sanıyor. Halbuki kadınların kadınlara hava atmak için süslendiği kanıtlandı. Hadi kadının fikrini geçelim, neticede kendimizden daha bakımlı kadınları hepimiz hor görürüz. Peki ya erkekler ne düşünüyor Facebook’ta aşık olduğu kadınlara? Güzel insanların içinin de güzel olduğunu düşünüyorlar, elbette.

Yapılamayan araştırmalara göre, erkeklerin ev kirasına alerjisi olduğu ispatlanmıştır. Buna karşın lükse bağışıklık kazanmış bir tür olduğu da kanıtlanıyor. Görüldüğü gibi “Her kadın güzeldir” safsatası yüzünden insanların akli dengesi tehdit altında. Her kadın güzel değildir, affedersin. Zaten makyaj da bunun için var olmuştur.

Hazırlayan: FUNDA MENTALOĞLU

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 224. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play