Hazlı ve Öfkeli! Klişelere gönderme yapan reklamın arka planı

Salı, 13 Mayıs 2014 14:39

Geçtiğimiz haftanın en eğlenceli reklamlarından biri Panda’nın dondurma reklamlarında sunulan o abartılı dünyayla dalga geçen viral çalışması ‘Hazlı ve Öfkeli’ oldu.

Hazlı Ve Öfkeli from Panda Dondurma on Vimeo.

Reklam, daha önce Bana Kitap Al, Sütü Seven Kamyoncu gibi komik videolarıyla hatırladığımız Batesmotelpro imzasını taşıyor. Bu keyifli videoyla ilgili merak ettiklerimizi, video içerik ajansı olarak yoluna devam eden Batesmotelpro adına Kurucu Ortak ve Kreatif Direktör Volkan Öge yanıtladı.

Panda için hazırladığınız yeni viral Hazlı ve Öfkeli’de rakip markayı fena ti’ye almışsınız. Kızmasınlar? :)

Aslında herhangi bir marka veya ürünü ti’ye almadık. Herkesin konuştuğu ve tüm dünyada var olan reklam klişelerine göndermeler yaptık. Öyle haberler çıktı ki, “Biz şimdi bu ürüne mi ayar vermişiz, hakikaten vermiş miyiz?” bile dedik. Kızmasınlar zaten, eğlensinler istiyoruz : ). Yurtdışı örneklerini gördüğümüz, helal olsun dediğimiz tatlı Twitter atışmalarına vesile olsa mesela bu video…

Reklam filmi için nasıl bir brief aldınız?

Marka stratejisi biz görüşmelere başlamadan belliydi. Reklam kampanyalarından bahsetmişlerdi. Konumuz reklamların sunduğu abartılmış dünya ve bir ürün satın alarak bu dünyanın bir parçası olunacağı yanılgısıydı. Onun üzerine markayla ürünü, vaatlerini, geçmişini, tüketicinin algısını etraflıca konuştuk ve yola çıktık.

Her marka böyle riskli bir projenin altına girmek istemeyebilir. Panda mı cesur, yoksa sizin ikna kabiliyetiniz mi diyelim?

Diğer reklamlarında da gördüğümüz üzere marka cesur davrandı. Biz yalnızca viralin doğasını, işlerde mizahın yerini güzelce anlattığımızı düşünüyoruz. Onlar da bizi çok iyi anladılar.

Prodüksiyon sürecini nasıl geçirdiniz? İzlemesi kadar komik miydi çekmesi de?

Çekimler her zaman eğlenceli geçiyor. Biraz da duygusal bakıyoruz işlerimize çünkü yaratıcı sürecinden tutun, prodüksiyonunu, oyunculuğunu, bazen de yayılımını bile biz yapıyoruz. Toplantılarda kahkahalar atılıyorsa tamam diyoruz, işi daha bir seviyoruz. Hatta bizim yaratıcı sürecimiz çekim esnasında da devam ediyor. Çekimde bir şaka çıkıyor ortaya, marka da onay verirse kullanıyoruz. Bu iş özelinde Selin Şekerci ile çalıştık. İyi ki de çalışmışız. :) Bol kahkahalı bir setti.

Selin Babacan‘ın röportajının tamamını okumak için Dipnot Tablet dergiyi hemen ücretsiz indirin!

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN