Hazal Kaya: Kilo aldım çünkü…

Pazartesi, 27 Mayıs 2013 13:58

fft64_mf1473679125. yılını kutlayan İtalyan Lisesi’nin tanıtım gününe katılan Hazal Kaya hızla kilo almasının nedenini açıkladı.

125. yılını kutlayan İtalyan Lisesi, 2013- 2014 ders yılı kayıt yaptıracak öğrencilere tanıtım günü organize etti. Liseden menzun olup sanat dünyasında ün yapmış oyuncu Hazal Kaya, yazar Üstün Akmen Piyanist Eser Taşkıran ve Pront Tour’un sahibi İş Adamı Ali Onaran tanıtım gününe katılarak lisenin kendilerine kattığı değeri anlattı. Milliyet’in haberine göre okulun öğrencilerinden Mehmet Günsur ise çekimlerin yoğunluğundan dolayı video görüntüsüyle İtalyan Lisesi’nin sanat hayatına kattıklarını öğrencilere aktardı.

Okulun mezunlarından Hazal Kaya’da öğretmenleriyle tekrar bir araya geldi. Kaya, öğretmenleriyle konuştuğu sırada duygulandı… Hazal Kaya, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı… Yaramaz bir öğrenci olduğunu söyleyen Hazal Kaya, “Çok duygusalım bugün ne konuşabilirim ne bir şey söyleyebilirim. Boğazımda bir yumru ile gezdim, çok duygulandım. Tekrar burada olmak çok keyifli… Ben yaramaz bir öğrenciydim. Okulun sakinlerinden değildim… Çok eğlendim, beş yıllık güzel süreç geçirdim. Bir beş yıl daha olsa okurum. Öğretmenlerimizle birbirimiz çok severdik. 14 yaşından buradayım, çok mutluyum” dedi.

Son dönemde aldığı kilolarla da konuşulan Kaya, şeker hastalığı olduğunu açıkladı: ‘Hastalığım yüzünden dengeli beslenmek zorundayım. Şeker hastası olduğum için su içsem yarıyor. Tedavi sürecim olumlu geçiyor ve ciddi bir hastalığım olmadığı için de çok mutluyum’ dedi.