Hayvanseverlerden Eva Mendes’e büyük tepki

Salı, 26 Mart 2013 12:02

Eva+Mendes+Eva+Mendes+Beverly+Hills+i_xZt4XgashlKöpeğini eğitmek için elektrik verme yöntemini kullanan Küba asıllı oyuncu Eva Mendes, hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Güzel oyuncu Eva Mendes, ABD’nin en popüler talk şov programlarından David Letterman’a katıldı. Programda hayatına ilişkin detayları anlatan Mendes, köpeğinin eğitimine ilişkin yaptığı açıklama ile gündem yarattı. ABD basınından Huffington Post sitesinde yer alan habere göre güzel oyuncu, köpeğini şok tasması ile eğittiğini söyledi.

Köpeğinin özellikle sincaplar gibi küçük canlıları kovaladığını ve yakalayıp kendisine getirmek istediğini kaydeden Mendes, hayvanın bunu sevgi gösterisi için yaptığını belirtti. Ancak köpeğinin bu süreçte diğer canlılara zarar vermesini istemediğini kaydeden Mendes, bu yüzden boyundan elektrik veren şok tasması kullandığını söyledi. Ünlü oyuncunun bu açıklaması özellikle hayvanseverlerin tepkisini topladı. Eğitim tasması adı da verilen şok tasmaları, boğma, diken, elektrik, ses ya da koku gibi unsurlarla köpeği rahatsız ederek, hayvanın davranışlarını şekillendirmek için kullanılıyor. Hayvanseverler köpeklere acı çektirdiği düşüncesiyle bu tür ürünlerin kullanılmasına karşı çıkıyor.

Tags