Hatay’da 2 ayrı patlama: 43 ölü, 100′den fazla yaralı

Cumartesi, 11 Mayıs 2013 17:26

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bugün saat 13.55′te Belediye binası yakınında 2 ayrı patlama oldu. Patlamalarda 43 kişi yaşamını yitirdi, 100 kişi de yaralandı.

Reyhanlı Belediyesi’nin de bulunduğu Atatürk Caddesi’nde art arda meydana gelen 2 patlamada çok sayıda kişi yaralanınca onlarca ambulans bölgeye sevk edildi. Belediye binası yakınındaki ahşap bir ev patlamanın etkisiyle çöktü. Patlamanın etkisiyle ilçede elektrikler de kesildi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

130511_patlama_hatay.hmediumGÜLER: ÖLÜ VE YARALI SAYISI ARTABİLİR
Bölgeye gideceğini ifade eden İçişleri Bakanı Güler, “Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe de ediliyor. Civardan da oraya doğabilecek paniği önlemek için her türlü kuvvet sevkiyatı yapılıyor” şeklinde açıklamalar yapmıştı.

DAVUTOĞLU: KAOSU YANSITAN KARŞILIĞINI BULUR
Almanya’da temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, patlamalarla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin huzurunu sabote etmek isteyenlerin olabileceğini söyledi.

Olayın zamanlamasının dikkat çekici olduğunu vurgulayan Dışişleri Bakanı “Dışarıdaki kaosu Türkiye’ye yansıtan karşılığını alır” dedi.

Gerekli tedbirlerin alınacağını belirten Davutoğlu, “Hiç kimse Türkiye’nin gücünü test etmeye kalkmasın” diye konuştu.

PATLAMA SONRASINDA GERGİNLİK
Öte yandan, patlamanın ardından ilçede gerginlik yaşandı. Bazı vatandaşlar, Suriyeli sığınmacılara saldırmaya çalıştı. Polis ekipleri, havaya ateş açarak kalabalığı dağıttı.