Haliçport ihalesinde iki teklif

Salı, 2 Temmuz 2013 11:08

07_01Haliç Tersanesi yeni projeyle bugün ihaleye çıkıyor. Tersanede AVM, otel ve bir de cami olması planlanıyor. Projeye iki şirket teklif verdi.

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan Türkiye’nin en eski tersanelerinden biri olan Haliç, yat limanına dönüştürülmek üzere ihaleye çıkıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın düzenlediği YİD modelli Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi ihalesinde Sembol-Ekopark İnşaat-Fine Otelcilik OGG ve Cengiz-Taca-Galeri İnşaat teklif verdi.

Şartname alan Doğuş Holding ise ihaleye teklif vermedi.

İhaleye teklif veren firmaların belge kontrollerinin ardından teknik şartname uygunlukları incelenecek; ardından, ihale komisyonunun belirleyeceği bir tarihte yeterli bulunan firmalar bugün teslim ettikleri teklif mektuplarının açılması için yeniden davet edilecek. En yüksek kira bedelini veren firmanın teklifi, Ulaştırma Bakanı’nın onayına sunulacak.

Proje; 250 dönümlük alanda 70′er yat bağlama kapasiteli iki yat limanı, 400′er oda kapasiteli iki adet 5 yıldızlı otel, 1,000 kişilik cami, AVM ve otoparkın inşa edilmesi ve bu yapıların dört yılı yapım süresi olmak üzere 49 yıllığına özel sektör tarafından işletilmesini kapsıyor.

Tags