“AVM’ler tüketim katedraline dönüşüyor”

Cuma, 15 Mart 2013 21:59

Dipnot.tv canlı yayınlarından Yazarlar ve Okurlar, yazar Hakan Bıçakcı’yı ağırladı.

Yazarlar ve Okurlar canlı yayınında alışveriş merkezlerinin şehri karanlığa sürüklediğini, bu yerleri sırf alışveriş yapmak için yapılan ihtişamlı katedraller gibi gördüğünü söyleyen Hakan Bıçakcı, alışveriş merkezi havasının bile suni olduğunu ve insanlara seçenekten öte dayatma olduğunu söyledi.

Kendi yazdığı romanda alışveriş merkezlerinin saçmalıklarını da yazmaya çalıştığını aktaran Bıçakcı, “Girişte kontrolden geçip küçücük bir çakıyla giremediğiniz alışveriş merkezlerinin içinde elektrikli testere satılması gibi saçmalıklar var” dedi.

Kitap kapaklarının gergin fotoğraflardan oluşmasının, sade ve gerilimli bir kitap olduğunu belirtmek için tercih edildiğini söyleyen Hakan Bıçakcı, kitabın içinden izleri belirtmek için tercih ettiğini söyledi.

Afili Filintalar bloguna, kurulduktan çok sonra dahil olduğunu söyleyen Hakan Bıçakcı, blogun kolektif yapısını sevdiğini ve romanlarında yazamayacağı şeyleri oraya eklemeyi tercih ettiğini söyledi.

İstanbul’un kendi kişiliğini kötü ama romanlarını iyi etkilediğini aktaran Bıçakçı, roman yazarak yaşayamadığını bu yüzden farklı işler yapmak durumunda kaldığını ve istisna yerler hariç tüm dünyada ne yazık ki roman yazarak geçinilemediğini sözlerine ekledi.

Siz de Dipnot.tv Yazarlar ve Okurlar canlı yayına katılabilir, sormak ve söylemek istediklerinizi canlı yayında paylaşabilirsiniz.

Bunun için, Dipnot.tv’nin Google Plus sayfasını takip ettikten sonra, yayın sırasında paylaşacağımız linklere veya sitemizdeki “Canlı Yayına Katılın” butonuna tıklayıp, canlı yayına katılabilirsiniz!

hangout-nasıl-yapılır-yatay