Haftanın Filmi: Mutluluğun filmini çekebilir misin Doris?

Cumartesi, 30 Mart 2013 11:10

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Dipnot/Özel – Almanya’nın en sevilen kadın yazarlarından olan ve Filmmor Kadın Filmleri Festival’inde adını her yıl duyduğumuz Doris Dörrie, bu kez Mutluluk filmi ile karşımızda! 

Yönetmen “Mutlu olmak için neleri göze alırsınız?” sorusu ile yola çıkıyor ve Berlin’nde yaşayan iki gencin sıradışı bir aşk hikayesini anlatıyor.

Ferdinand von Schirach’ın kitabından senaryolaştırılan filmin başrollerinde ise Alba Rohrwacher ve Vinzenz Kiefer yer alıyor.

Irina, savaş mültecisi olup fahişelik yapan bir kadın, Kalle ise evsiz bir serseridir. Karşılaştıklarında birbirlerinden utanmalarına ve şüphe etmelerine rağmen aşık olurlar. Zorluklara rağmen bir düzen içerisinde beraber bir hayat kuran iki sevgili, Irina’nın da ofis olarak kullanabileceği bir apartman dairesi tutar. Bir gün Irina’nın müşterilerinden biri evde ölür ve Irina panik içinde kaçar. Kalle eve döndüğünde cesedi görür ve kurulan bu mutluluğu bozmamak için ne gerekiyorsa yapmaya karar verir.

Erkekler filminde bizi kahkahaya boğan yönetmenin filmleri ne yazık ki ülkemizde vizyon şansı bulamıyor. Bu yüzden bu “Mutluluk” kaçmaz diyoruz!