Haftanın filmi: Efsane 3D ile Geri Dönüyor!

Pazar, 11 Ağustos 2013 14:36

[wzslider autoplay="true" transition="'slide'"]

Dipnot/Özel- Hollywood sinemasının dahi yönetmenlerinden Steven Spielberg’ün 20 sene önce ‘hayat’ verdiği efsane dinazorlar bu sefer 3 boyutlu olarak sinema perdesinde arz-ı endam ediyor!

Michael Chrichton’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan film, bütün zamanların en başarılı yapıtlarından birisi olarak kabul görmüştü . Başrollerde Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dern, Richard Attenborough gibi isimleri barındıran film En İyi Ses, En İyi Görsel ve Ses Efekti Oscarlarını da hanesine yazdırmıştı.

Filmin konusu ise kısaca şöyle;
Mağaralarda yapılan kazı çalışmaları sonucunda dinazorların yaşadığı tarih öncesi çağa ait bazı sivrisinek fosilleri bulunur. Milyarder John Hammond öncülüğündeki bilimadamları, son derece ilginç ve karmaşık testler deneyerek bu sivrisinek fosillerindeki kan örneklerini almayı başarırlar. Dinazorların DNA zinciri bir Afrika kurbasıyla birleştirilerek 65 milyon yıl önce yaşamış bu korkunç yaratıklar yeniden yaratılır. Hammond hükümetten kiraladığı bir adada klonladıkları bu vahşi hayvanlar için elektrikli tellerle çevrili bir hayvanat bahçesi kurmuştur. İhtiyar Hammond,bir hafta sonunda Doktor Allen gibi bazı işinde uzman bilimadamlarını Jurassic Park adını verdiği bu hayvanat bahçesini test ettirmek için adaya getirir. Ancak embiryolarını ele geçirmek isteyen biri, güvenlik sistemini devre dışı bırakınca serbest kalan dinazorlar adada dehşet saçmaya başlar…

1993 yılının teknolojisiyle yeterince korku yaratan tarih öncesi dinazorlarını 3 boyutlu hale getiren Spielberg, bu filmi yeni nesil sinema izleyicisiyle buluşturuyor!

Önceki filmin milyonlarca kişi tarafından izlenildiğini, dünya çapında 914 milyon 691 bin dolar hasılat elde ettiğini ve 1993 yapımı filmin Uluslararası film oylama sitesi İMDB’deki puanının 7.9 olduğunu da belirtmeden geçmeyelim!

Tags