Haftalık sinema rehberiniz Dipnot.tv’de! Bu haberi okumadan plan yapmayın!

Cumartesi, 6 Nisan 2013 12:45

130405-passion-filmler.hlargeUsta yönetmen Brian De Palma’nın son filmi Öldüren Tutku ile beraber 7 yeni film vizyonda…

‘ÖLDÜREN TUTKU’

Usta sinemacı Brian De Palma’nın merakla beklenen son filmi Passion, ya da Türkçe adıyla Öldüren Tutku bu hafta vizyonda.

Genç bir iş kadını olan Isabelle, patronu Christine’a aşırı derecede hayran ve bu hayranlığından dolayı da biraz naiftir. Fakat danışmanlığını yürüttüğü Christine, Isabelle’in projesinin fikrini çalar. Isabelle intikam için cinayete kadar uzanan sürükleyici bir plan hazırlar, fakat Christine’nın onu tehlikeli bir oyuna sürüklediğinin farkına varamaz. Şimdi katil ile maktulün yer değiştirdiği sıra dışı bir oyunun parçası olurlar.

2011 tarihli, Alain Corneau’nun yönettiği Fransız filmi Love Crime’ın yeniden çevrimi olan yapımda Rachel McAdams, Noomi Rapace ve Paul Anderson başrolleri paylaşıyor.

‘SICAK KALPLER’

Orijinal adı Warm Bodies olan Sıcak Kalpler modası hiç geçmeyen zombi temalı filmlerin bir yenisi aslında. Salgından etkilenmiş zombi bir ‘delikanlı’, kendisini yok etmeye gelen Julie’ye bir anda vurulur. Onu ısırıp beslenmesi gerekirken aşık olmuştur, zira kaybettiği insani özellikleri teker teker ve yavaş yavaş yerine gelmeye başlar. Julie’ye hissettiği aşk kalbinin yeniden atmasını sağlarken, adını ve nasıl öldüğünü dahi hatırlamayan karakterimiz hislerini geri kazandıkça ‘iyileşir’; üstelik bu iyileşme etkisi salgından etkilendiğine inanılan diğer zombileri de olumlu yönde etkileyecektir. Tabii insanlığın geri kalanını inandırabilirlerse!

Başrollerde Nicholas Hoult ve Teresa Palmer’ı seyrettiğimiz filmin oyuncu kadrosunda John Malkovich, Dave Franco ve Rob Corddry gibi isimler yer alıyor.

‘AŞK, ŞİMDİ’

Jenny Downham’ın ‘Before I Die’ isimli romanının beyaz perde uyarlaması olan Aşk Şimdi’nin senaryosu ve yönetmenliği, ilk filmi ‘Imagine Me & You’ ile sinemaya giriş yapan yönetmen Ol Parker’a ait. Tessa, lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü dört yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş gencecik bir kadındır. Ölümü kabullenen çaresiz Tessa son günlerini hastanede tedavi olarak ya da acı çekerek geçirmeyi istemez. Bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar veren genç kadın ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur.

‘KARLAR KRALİÇESİ’

Vlad Barbe ve Maksim Sveshnikov’un yönettiği animasyon türündeki 3 boyutlu ”Karlar Kraliçesi” filmi, çocukları salonlara çekmeyi hedefliyor.

Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen’in kaleme aldığı ”The Snow Queen” masalından uyarlanan Rus yapımı film, insanları dondurmak isteyen Kuzey Kutbu kraliçesinin, sihirli aynası tarafından ”Vegard” isimli cam ustasından gelecek tehdit için uyarılması üzerine yaşanan gelişmeleri konu ediyor.

‘KOLEKSİYONCU 2′

Yönetmenliğini Marcus Dunstan’ın üstlendiği ”Koleksiyoncu 2” filminde, Josh Stewart, Christopher McDonald, Navi Rawat, Daniel Sharman, Johanna Braddy izleyici karşısına çıkacak.

Haftanın bir diğer korku filmi olan Koleksiyoncu 2′de maskeli katil dehşet saçmak için bir kez daha geri geliyor. Arkin kurtulmuş halde hastanede yatmaktadır ve maskeli seri katil şimdi yeni bir kurbanın peşindedir: genç ve çok güzel Elena. Genç kız bir arkadaşının ısrarıyla kendisini bekleyen tehlikelerden habersiz, bir ev partisine gider. Psikopat katil tarafından kaçırılan Elena, katilin işkence merkezi olarak kullandığı terk edilmiş bir otele hapsedilir. Kızının ortadan kaybolduğu kısa sürede fark eden babası, rehin tutulduğu yerden kızını kurtarmak için bir grup adam kiralar. Kurtarma ekibi, kendilerine yol göstermesi içinse koleksiyoncunun elinden kurtulmayı başaran tek insan olan Arkin’i seçerler. Arkin’in hayatı Elena’nınki için yeniden tehlikededir.

‘KOŞULSUZ SEVGİ’

Hem sinemada hem de sahne sanatlarında oyunculuk ve yönetmenlik yönleriyle tanınan Rufus Norris’in ilk sinema filmi olan Koşulsuz Sevgi, Daniel Clay’in romanından sinemaya uyarlandı.

Skunk Kuzey Londra’da yaşayan şeker hastası bir kızdır. Fakat geçirdiği şiddetli ve olaylı yaz tatili sonrası, hayatındaki masumiyet de uçup gidecektir. Evi, mahallesi, okulu onun için bambaşka yerler haline gelir; çocukluğunun belirsizliği yerini önce korkunç şüphelere, ardından ani, nedensiz, neşeli bir keşmekeşe bırakır.

2012 Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası’nda açılış filmi olarak gösterilen Koşulsuz Sevgi’nin müzikleri de Damon Albarn imzasını taşıyor. Başrollerde ise Cillian Murphy, Tim Roth ve Robert Emms yer alıyor.

‘EL-CİN’

Haftanın tek yerli yapımı, ”Dabbe” ve ”Semum” filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ’ın bir süredir vizyon bekleyen korku türündeki yeni filmi El-Cin bu hafta izleyiciyle buluşuyor.

Fulya Zenginer, Oğuzhan Yıldız, Mine Vurankaya, Serdal Genç ve Hande Kaptan’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı gerilim türündeki filmin konusu şöyle:

İstanbul’un sahil ilçesi Şile’de küçük bir kız kimliği belirsiz kişilerce kaçırılır. Olaylardan habersiz, kendi halinde yaşayan 5 üniversiteli genç, bir anda bu kızla ilgili garip olaylar yaşamaya başlarlar. Aniden beliren, telepatik görüntüler, belirsiz fısıltılar, lanetli olaylar çevrelerini sarar. Kızla ve ailesiyle hiçbir ilgileri yokken neden bu görüntülerle karşılaştıklarını çözemezler. Kendi kendilerine bir çıkış yolu ararken, gizemli kaçırılmanın ardındaki sırlar onları cinler alemine doğru sürükler.

Tags