Güzel olduğunu hatırlatacak 10 şey

Perşembe, 14 Mayıs 2015 11:09

Saçmalama, herkes kendini güzel buluyor. Bence en güzel benim de, Rumelihisarı’nda, hani balkondan hızlı koşsan denize düşeceğin bir evin olduğunda da manzaraya arkanı dönüyorsun. Neden? Çünkü ezberlemişsin manzarayı. Bütün detaylarını didik didik etmişsin. Artık manzaranın bir yere kaybolmadığını biliyorsun çünkü. Bakmıyorsun ona. Gerek duymuyorsun. Hatta neredeyse unutuyorsun, neredeyse.

Tıpkı o manzaraya sırtını döndüğün gibi aynalara da dönüyorsun yani. Tanıyorsun kendini. Didik etmişsin çünkü. Şu suratının haline bak, sivilce mi sıkıyorsun sen? Bakmıyorsun aynaya tabi, gerek duymuyorsun. Hatta neredeyse unutuyorsun, neredeyse.

Eğer çok güzel bir kızsan, zamanla sana edilen iltifat ve küfür arasında pek fark kalmıyor. Eğer çok rockstarsan, o “neredeyse” kısmını atıyorsun. Artık saçını başını ne hallere getiriyorsan, yırtınıyorsun küfürden, ay pardon, iltifattan. Lanet olsun, manzaradan sıkılıyorsun, dostum. Arkanı dönmek konusunda da epey şikayet almışsın. Bir şeyler yapmak istiyorsun. Güzel olduğunu hatırlaman lazım.

Bana kendimi güzel hissettiren bir şey varsa o da sevişmektir derim. Diyemem ama. Çünkü sadece bu yetmiyor. Alkol filan da yetmiyor. Zaten alkol dediğin canavar, kişiyi güzelleştirmek için değil, çirkinleştirmek için var. Selülit onda, kalp krizi onda, ciğer patlaması onda, ekonomi çökmesi onda, dayak onda. Cebine zarar, beynine zarar, organlarına zarar, dişlerine zarar, cinsel gücüne zarar. Bu kadar zararlı bir şeyin legal olması düşündürüyor insanı.

Yani saçmalama, elbette herkes kendini güzel buluyor ve herkesin bazen, manzaranın güzel olduğunu hatırlamaya ihtiyacı olur.

Güzel olduğunu hatırlatacak 10 şey

1- İyi yazılmış bir kitaptaki kahraman.

2- Her sabah sevişerek uyandırılmak.

3- Ortaokul arkadaşlarıyla 20. yıl pilav günü.

4- Yalnızlığa müptezellik kazanmak.

5- En az bir defa çok cesur olabilmek.

Hazırlayan: FUNDA MENTALOĞLU

Yazının devamı ve Dipnot Tablet’in 216. sayısını indirmek için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play