Güneşin Okşadığı Kokular Ülkesi: Mauritius Adası

Çarşamba, 3 Eylül 2014 10:48

“Güneşin okşadığı kokular ülkesi. Muhteşem ve baş döndürücü bir ada…” Hint Okyanusu’nun egzotik adasını 1841 yılında ziyaret eden Charles Baudelaire’in şiirlerine böyle yansımış Mauritius… Havadan bakıldığında görenleri şaşkına çeviren denizin ortasındaki dev şelale görüntüsü ise dünyanın hiçbir yerinde yok.

LeMorneBeachAda, Afrika’nın insani gelişmişlik düzeyi listesinde 2006′dan beri ilk üç sırada yer alıyor. Resmi dil İngilizce olmakla birlikte, Fransızca ve yerel lehçe olan “Kreol” yaygın olarak konuşulmakta. Adadaki dev zambaklar ise şahane! Burada yemeğin üzerine aromalı Rom içmek de adetten…

Mauritius Adası dünyanın en ünlü dalış ve sualtı fotoğrafçılığı destinasyonlarından biri. Rengarenk balıkları, batık gemileri ve mercanları görmek isteyenler scuba diving yapabilirler ama yok ben dalamam derseniz “blue safari” de mevcut.

WelcomePavillionBu hafta size Mauritius Adası’nda sahil üzerinde kurulmuş olan Regis Mauritius Resort’da kalmanızı önereceğiz. Otel panoramik Hint Okyanusu ve Le Morne Brabant Dağı manzaralı bir konuma sahip. Bu lüks tesiste spa merkezleri ve altı restoran mevcut. Bu restoranlarda Asya, Hint, Fransız yemekleri ve modern lezzetler arasından seçim yapabilirsiniz. 1904 Bar’da ise kokteyl ve atıştırmalıklar mevcut.

FloatingMarketOtelin geniş oda, süit ve villalarında ferah özel banyolarda taştan yuvarlak bir küvet, şık bir lavabo ve çift kişilik duşakabin bulunuyor.

Kara Nehir Geçitleri Milli Parkı ve Chamarel arabayla 25 dakikalık mesafedeyken, Sir Seewoosagur Ramgoolam Uluslararası Havaalanı ise araba ile 60 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Hazırlayan: ASLI GÖKNAR

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play