Gün olur devran döner: John Galliano Margiela’nın başına geçer

Perşembe, 30 Ekim 2014 11:41

Galliano için uzun zaman sonra nihayet iyi bir haber geldi ve haberi OTB grubunun CEO’su Renzo Resso verdi. Paris’in meşhur café’si La Perle’de sarfettiği ırkçı söylem ardından Dior ve kendi ismini taşıyan modaevlerinden kovulan Galliano, Maison Martin Margiela’nın yeni kreatif direktörü olarak gösterildi.

Alkol bağımlılığı sebebiyle rehabilitasyon gören Galliano ‘Hazırım, yaratmaya hazırım’ diyordu. Tasarımcı önümüzdeki sezondan itibaren Maison Martin Margiela’nın erkek koleksiyonunu da yaratıyor olacak. Şimdilerde Galliano’nun estetik anlayışının Margiela’yla birleştiğinde ortaya nasıl bir karışım çıkacağı konuşuluyor. John Galliano’nun herkesi şaşırtacağı kesin. Umarız bu sefer sadece tasarımlarıyla şaşırtsın!

Paul Smith

Paul Smith, Menswear, Spring Summer, 2015, Fashion Show in ParisBourse de Commerce’e girmenizle sizi kaktüsler, küçük saksılar içinde çiçekler karşılıyordu. Koca ve yüksek mekanın her tarafı topraktan kaselerle doldurulmuştu. Yeni koleksiyonu izleyince defile mekanının ortasındaki çiçeklerin ne demek olduğu iyice ortaya çıkıyordu. Paul Smith ilhamını bitki örtüsünden alıyor ve o ilhamı hassasiyet duyduğu konularla harmanlıyordu. Backstage’de şöyle anlattı: Benim genç tasarımcılarımın yaşları genellikle 20 ile 25 arasında değişiyor. Ve onlar hakkında benim dikkatimi çeken çok önemli bir nokta var. Hepsi evlerinde kendi küçük bahçelerini yaratıyor, bitkilerle ilgilenmeye çok meraklılar’ İlhamını ilhamını yorumlayanlardan alıyordu bu sefer Smith. Aslında şaşırtıcı değil onun bu herkesi dahil edici ve kucaklayıcı tavrı. Geçen sezona dönersek onu ve verdiği konseri kulağımızda buluruz.

Bu sezon sahnede bitki örtüsüyle harmanlanmış pop hassasiyeti, parlak kumaşlar ve hep içinde olduğunu hissettirdiği hafif grunge hava vardı. Paul Smith hiç yaşlanmıyor, daha iyi bir cool kid olmak için tecrübe kazanıyor.

Kenzo

kenzoOnlar her ne kadar kendilerini Paris’te iki turist olarak görse de bu koleksiyonları için, kendileri Paris Moda Haftasının en çok sahiplenen isimlerinden: Humberto Leon – Carol Lim

İkili aynı zamanda Opening Ceremony markasının da başında. Enerjik ve vizyoner tasarımları takdir görüyor. Paris’de gördükleri takdir ise başarılarını pekiştiriyor.

Hazırlayan: Can Remzi Ergen

Yazının tamamı için:

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK OKUNAN TABLET DERGİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK

iPAD’İNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 available-on-the-app-store

ANDROİD TABANLI TABLETİNİZE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Get-it-on-Google-Play