Gülsuyu’nda protesto sonrası polisten şafak operasyonu!

Pazartesi, 30 Eylül 2013 08:50
fft99_mf3525620

İstanbul, Maltepe Gülsuyu Mahahallesi’nde yine silahlı saldırı meydana geldi. Uyuşturucu çetelerine yönelik protesto eylemi yapan bir gruba ateş açıldı. 1 kişi hayatını kaybetti, 1′i ağır 4 kişi de yaralandı.

Maltepe’de son günlerde mahalleli ve uyuşturucu çeteleri arasında yaşanan çatışmalar dün de devam etti. Protestocu grubun üzerine silahla eteş açılması sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 2’si ağır 4 kişi de yaralandı.

Saldırı sonrasında mahalle halkı olayı protesto etmek için sokağa dökülürken, bir grup mahallelinin de silahlarla nöbet tutmaya başladığı iddia edildi.

Dün akşam 20.00 sıralarında uyuşturucu çetelerini protesto eden gruba ateş açılması sonucu Hasan Ferit Gedik (21), Gökhan Aktaş (25), Abdullah Kıyak, Yalçın İleri ve Semiha Ateş yaralandı. Başından silahla vurulduğu iddia edilen Hasan Ferit Gedik, Gökhan Aktaş, Semiha Ateş ve Yalçın İleri Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Gedik, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hasan Ferit Gedik’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Diğer yaralılardan Kıyak, Ferit ve Aktaş’ın da durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Gece geç saatlere kadar süren olaylarda Gülsuyu Mahallesi, Anıt Meydanı ve Mesut Caddesi üzerinde sokağa çıkan grup, ‘Çetelere izin vermeyeceğiz, hesap soracağız’ yazılı pankart açıp sloganlar attı.

Öte yandan hastanede yaralı yakınları ile görevliler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Yaralıların başka hastanelere sevk edildiği sırada yaşanan gerginlik, güvenlik görevlilerinin araya girmesi ile sona erdi.

İstanbul’da şafak operasyonu

İstanbul’da polis, çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenliyor.

Şafak vakti düzenlenen helikopter destekli operasyona özel harekat polisleri ile çevik kuvvet polisleri de katıldı. Polis ekipleri Maltepe Esentepe polis merkezi önünde toplandıktan, operasyon yapılacak adreslere hareket etti. Kartal ve Maltepe Gülsuyu’nda da bazı adreslere baskın düzenlendi. Operasyonun içeriği ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Tags