Gülerce: Herkes Cumhuriyet tarihinde yaşanmamış sıkıntılara hazır olsun

Cuma, 3 Ocak 2014 10:14

Gülen cemaatinin önemli isimlerinde ve Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Twitter’daki hesabından çarpıcı paylaşımlarda bulundu.

27 Aralık’ta Başbakan Erdoğan ’ı destekleyen tivitleri ‘cemaatten kopuyor mu?’ sorularına neden olan ve o günden beri twitter’da yorum yapmayan Gülerce, bu sabah çok tartışılacak tivitlerle geri dönüş yaptı.

Bu yıl yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar Türkiye ’de çok sıkıntılı bir dönem yaşanacağını iddia eden Gülerce “dostlar kaybedilecek, çürükler ayıklanacak, vefasızlar ortalığa saçılacak” dedi.

Gülerce’nin twitter’da ‘itidal çağrılarını bıraktı’ olarak yorumlanan sözleri şöyle:

Ancak herkes, Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar, bu topraklarda Cumhuriyet tarihinde hiç yaşanmamış sıkıntılara ve savrulmalara hazır olsun..

Sadece sabredenlerin, sağduyu ile hareket edenlerin, üslup güzelliğini koruyanların ve duruşunu bozmayanlarin kazanacağı fırtınaya giriyoruz

Bu fırtınada dostlar kaybedilecek, çürükler ayıklanacak, vefasızlar ortalığa saçılacak. Herkes yerini bulacak. Sonunda Türkiye kazanacak…

Fırtınanın habercisi ben değilim, Sayın Mehmet Ali Şahin ve Sayın Burhan Kuzu. Operasyon yapılacağını 6 ay önceden bilen yazarlara dikkat..

“BAŞBAKAN’A YAPILANI HAZMEDEMİYORUM”

Hüseyin Gülerce 27 Aralık’ta yazdığı tivitlerinde şunları yazmıştı:

Başbakan Erdoğan hakkında içeriden dışarıdan tertip yapılmasını bir millet evladı olarak hazmademiyorum, kabullenmiyorum. Başbakan, gidecekse ya AK Parti kongresinde delegenin iradesiyle gider… Ya da sandıkta seçmen iradesiyle gider. Benim ülkemin Başbakan’ını yabancılar gönderemez. Demokrasi adına, insaf adına, vicdan adına tertiplere, provokasyonlara fırsat vermemeliyiz.