Şüphelinin kimliği belirlendi

Perşembe, 21 Kasım 2013 12:41

Başbakanlık yakınındaki Vekaletler Caddesinde, üzerinde bomba düzeneği bulunduğu iddia edilen bir kişi, güvenlik görevlilerince vurularak etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanı Muammer Güler, “Şahsın üzerinde bomba süsü verilmiş düzenek vardı, ortada canlı bomba yok, şüpheli kendisini ihbar etmiş.” dedi. Yaralının hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Şüphelinin kimliği belirlendi:

Şüphelinin 1961 Kahramanmaraşlı doğumlu Tuğrul B. olduğu öğrenildi.  Tuğrul B.’nin hamur sanatıyla uğraştığı ve TRT başta olmak üzere pek çok kanalda programlara çıktığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, şüphelinin psikolojik sorunları olduğunu, üzerinde bomba bulunmadığını ve şüphelinin kendisini polise ihbar ettiğini söyledi.

Kendini ihbar etti:

Alınan bilgilere göre, şüpheli 155 Polis hattını arıyor ve ”Başbakanlık’ta bombalı eylem yapacağım” diyerek kendini ihbar etti. Bunun üzerine polis Ankara’daki bütün birimleri ve Başbakanlık yetkililerini uyardı. Başbakanlık önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Şüphelinin Vekaletler Caddesi’ne giriş yaptığı sırada da korumalar alarma geçti ve saldırgan gözaltına alındı.