Gülben Ergen: “Emine Erdoğan’la görüştüm”

Cumartesi, 15 Haziran 2013 12:40

fft64_mf1502097Gülben Ergen, anaokulu açılış törenin ardından İstanbul Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin konuştu.

Ergen, yeşilin ve doğanın korunmasının önemli olduğunu belirterek, “Bu konudaki görüşlerimi belirttim. Eylem ya da eyleme destek vermek değil aslında olay. Yeşili, doğayı korumak elbette ki çok önemli. Devlet büyüklerinin bahsettiği provokatörler adı altında marjinal dedikleri kimler, neler, bunları tam olarak bilmiyoruz. Halkın masumca bir isteği olarak değerlendirirsek Gezi Parkı’nın park olarak kalmasını, dünyanın en güzel parklarından birisi olarak kalmasını diler, temenni ederim. Ama belki bizim bilmediğimiz, bilmememiz gereken başka detaylar da vardır. Belki de 30-40 yıldır bu kadar istikrarlı bir eylem ve bu istikrarlı isteğin arkasında da durulmalıdır diye düşünüyorum” dedi.

Emine Erdoğan ile Görüştüm

Hülya Avşar ile Başbakan Erdoğan ‘ın görüşmesinin hatırlatılması üzerine ise Gülben Ergen, “Benim bu konuda bir randevu talebim olmadı, ben Başbakan’la değil eşiyle görüştüm, kendisiyle görüşmedim. Bence magazin bu kadar önemli konulara hiçbir şekilde karışmamalı” dedi.