Gül: Hepimiz arzu ederiz ki yeni bir anayasa yapılabilsin.

Cuma, 12 Temmuz 2013 16:45

47886_1Cumhurbaşkanı Gül, Trabya Köşkü’nden çıkarak Maslak Fatih Ormanı Camii’ne geldi. Gül, cami çıkışında kendisini alkışlayan vatandaşları el sallayarak selamladı. Gül daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı

“HEPİMİZ ARZU EDERİZ Kİ YENİ BİR ANAYASA YAPILABİLSİN”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasa çalışmaları ile ilgili muhalefet liderlerine yaptığı çağrının sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, “Daha önce konuyla ilgili çok güçlü açıklamalarda bulundum. Meclis Başkanı Cemil Çiçek elinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Ümit ederim netice olur. Hepimiz arzu ederiz ki yeni bir anayasa yapılabilsin” dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİ HERKESİN EN ÖNEMLİ KONUSU “

Çözüm sürecinde herhangi bir tıkanıklık olup olmadığının sorulması üzerine ise Gül, “Hükümetin, herkesin en önemli konusu şu anda bu” cevabını verdi.

“İYİYİZ ÇOK ŞÜKÜR, İŞE BAŞLADIK”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sağlık durumunun sorulması üzerine de, “İyiyiz çok şükür, işe başladık. Ofiste çalışıyoruz zaten” yanıtını verdi. Ramazan ayının ilk teravih namazıyla açılan camiyi beğendiğini belirten Gül, “Sade camiler böyle güzel oluyor. Güzel bir cami gerçekten” şeklinde konuştu.