Grace of Monaco filminin yönetmeni: “Film beş para etmez”

Pazartesi, 21 Ekim 2013 14:45
grace-nicole--z

Oscarlı oyuncu Nicole Kidman’ın rol aldığı Grace Monaco filmi daha gösterime girmeden skandal yarattı. Moncao Prensi 2. Albert ve prensin kardeşlerinin yerden yere vurduğu Grace of Monaco filmine bir darbe de bizzat filmin yönetmeninden geldi. Filmin yönetmeni Oliver Dahan, filmin dağıtıcısı Harvey Weinstein filmi kendi izni olmadan tamamen değiştirdiğini ve “beş para etmez” hale getirdiğini söyledi. Fransız Libération gazetesine konuşan yönetmen “filmin iki versiyonu var biri benimki, biri Weinstein’ınki. Ve o versiyon tam bir felaket” dedi.

Weinstein’ın Kasım ayında gösterime gireceği beklenen filmin hazır olmaması gerekçesi ile 2014 yılında gösterileceğini açıklaması ile filmin Oscar yarışında da yer almayacağı belirlenmiş oldu.

Edith Piaf’ın hayatının anlatıldığı ve bas rol oyuncusu Marion Cotillard’a Oscar geriten La Vie En Rose filminin de yönetmeni olan Oliver Dahan, Grace of Monaco filminin bir Fransız yapımı olduğuna işaret ederek Fransa’da yönetmenlerin filmin son haline onay verme hakları olduğunu hatırlattı ve “böyle bir sorun yaşanmamalıydı” dedi. Oliver Dahan Filmin tamanen ticari başarı gözönünde bulundurularak edit edildiğini söyledi ve “Filmin sinema sanatına dair, gerçek hayata dair bütün kısımları kesilip biçildi. Ortaya düşük düzeyli bir ticari film çıktı” dedi.

Harvey Weinstein ise kendinden emin ve filmin “göz kamaştırıcı olacağını” söylüyor. Film 2014 Mart ayında gösterime girecek.