GOSS, İstanbul Karşılanabilir Sanat Fuarı 2-3 Mayıs’ta İstanbul’da

Pazartesi, 27 Nisan 2015 12:58

Dört sene önce Boğaziçi Üniversitesi’ne okumaya geldiklerinde tanışan İki genç Fransız, Clarisse Gorokhoff ve Jérémie Germond bir sanat fuarı ile tekrar İstanbul’dalar! İstanbul Karşılanabilir Sanat Fuarı 2-3 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Screen Shot 2015-04-27 at 12.56.04İki genç Fransız, Clarisse Gorokhoff ve Jérémie Germond’un hayata geçirmeyi planladığı GOSS, her mevsim bütün bir hafta sonu boyunca her biri birbirinden farklı muhteşem mekanlarda yapılacak olan karşılanabilir bir sanat fuarı olmasıyla sade ancak eşsiz bir konsept olarak karşınıza çıkıyor.

İlham verici ve samimi bir ortamda misafirler, yetenekli ressamlar, heykeltıraşlar, fotoğrafçılar ve karışık teknik sanatçılarından oluşan10 tane olağanüstü yenilikçi sanatçının evrenini keşfedecekler. Aynı zamanda, toplumdaki abesliklere eğlenceli bir şekilde dikkat çekmeyi amaçlayan“saydamgösteriler” de GOSS’ta yer alacak.

Screen Shot 2015-04-27 at 12.56.38Fransızcada çocuk anlamına gelen“gosse”, çocukların doğallıkları, özgürlükleri ve cüretkâr yaratıcılıklarına ithafen bu projenin de ismi olmuştur. GOSS’un yaratıcıları Clarisse ve Jérémie GOSS için“GOSS’u ortaya çıkararak sanat sektöründe çoğunlukla hakim olan sertlik,  ve ciddiyeti kırmak istedik. GOSS, bunlar yerine tek sınırları hayal güçlerinin sınırları olan–yani sınırları olmayan-evrenleri sergileyerekcüretve özgünlüğüvitrinlemeyi hedefliyor.”diyor.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.