Google, Android kullanıcılarına yeni bir mesajlaşma platformu sunuyor

Salı, 23 Şubat 2016 12:36

Dünya Mobil Kongresi Barselona’da tüm hızıyla devam ediyor. Kongre kapsamındaki etkinlikte yer alan Google, Android kullanıcılarının akıllı telefonlarına yeni bir mesajlaşma platformu sunmaya hazırlanıyor.

Kısa mesaj yani SMS sosyal medya ve akıllı telefonların etkisiyle unutulmuş olmasına rağmen kullanıldığı zamanlar akıllı telefon kullanıcılarına sorunlar çıkarabiliyor. İşte bunun farkında olan Google da yeni mesajlaşma platformu ile bu duruma çözüm olmayı planlıyor.

shutterstock_220533835

Kongrede açıklama yapan Google, Rich Communications Services (RCS)’e uygun bir mesajlaşma platformu geliştirdiğini açıkladı. GSMA, yaptığı duyuruda Google’ın global bir RCS profili oluşturarak, içerisinde Turkcell’in de yer aldığı GSMA bünyesindeki GSM operatörlerine sunacağı belirtti.

Google sunacağı bu hizmet ile aslında grup konuşmaları yapılabilecek, görüntü ve video paylaşılabilecek WhatsApp benzeri bir SMS uygulamasının kullanıcılara sunuyor olacak. Böylelikle Android kullanıcıları da tıpkı Apple kullanıcılarının iMessage platformu gibi bir mesajlaşma platformuna kavuşacak.